anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77M2 nie rozpoznaje kart powyżej 16GB.

profile.country.PL.title
CADmanPL
Nowicjusz

A77M2 nie rozpoznaje kart powyżej 16GB.

Kłaniam.

Kupiłem ostatnio A77M2 z drugiej ręki i nie rozpoznaje kart o pojemości większej niż 16GB. Poprzedni właściciel twierdzi, że z powodzeniem używał SanDisk SDXC Ultra 64GB. Mam identyczną i... nie.

Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Próbowałem z kartami SD: 1, 2GB, SDHC: 8, 16, 32GB oraz SDXC: 32, 64 i 128GB. Formatowałem je na różne sposoby (FAT, exFAT, bez formatowania), nawet robiłem mniejsze partycje na większych kartach. Firmware najnowszy (2.00). Styki w gnieździe kart wyczyszczone. A i tak wszystko jak krew w piach. Karty 1, 2, 8 i 16GB działają jak należy, a większe za każdym razem to samo: "Nie można odczytać karty pamięci. Włóż ponownie kartę pamięci".

Ktoś ma jakiś pomysł?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak nie powinno być. A77M2 powinna obsługiwać nawet i 512GB 

Tu masz link do tabeli zgodności SONY:

https://support.d-imaging.sony.co.jp/www/cscs/accessories/top.php?area=eu&lang=pl&loc=pl_PL

Moze mu nie smakuje jakiś konkretny model/producent karty? 

profile.country.PL.title
CADmanPL
Nowicjusz

Sprawdziłem cały wachlarz kart różnych producentów: Kingston, SanDisk, Adata, Samsung. Nie miało to znaczenia. Niezależnie od producenta, typu karty czy sposobu formatowania efekt jest ten sam - do 16GB działa, powyżej 16GB nie działa.