anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony T70, kiepska jakość wyświetlacza i zdjęć

profile.country.pl_PL.title
kuba_havana
Początkujący

Sony T70, kiepska jakość wyświetlacza i zdjęć

Witam,
kupiłem ostatnio aparat sony T70 i uważam że wyświetlacz LCD jest dużo gorszy niż w sony T10 sprzed 3 lat, szczególnie przy sładbszym oświetleniu w mieszkaniu to samo się tyczy jakości zdjęć, są jak dla mnie jakości "telefon 3,2 MP" a nie aparat sony 8MP, na wyświetlaczu i zdjęciach widać za czerwono w stosunku do rzeczywistego obrazu. Czy ktoś mi może doradzić?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tak zeby nie trzeba bylo zmieniac co chwile?


jak coś jest uniwersalne i do wszystkiego to jest do niczego....
ja jak miałem kompakta to nigdy nie polegałem na automacie, bo mnie zawodził ;)

ćwiczyłem we własnym zakresie - dużo praktyki to jest to ;)
no i masz LV, więc dużo widać "od razu" ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
banan_85
Początkujący

kris napisał(a):

Tak zeby nie trzeba bylo zmieniac co chwile?


jak coś jest uniwersalne i do wszystkiego to jest do niczego....



Tak, wiem o tym dokladnie ale czasami sa takie sytuacje ze trzeba zrobic zdjecie szybko i niema czasu na zabawe i zmienianie ustawien.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

:slight_smile:
Gdzieś już pisałem na forum, ale powtórzę: każda scena ma swoją unikalną jasność. Dla tej sceny, przy danym ISO istnieje para: migawka i przysłona, które razem wpuszczają tyle światła ile trzeba. Jak przymkniesz przysłonę, trzeba wydłużyć czas naświetlania i odwrotnie - ilość światła wpadająca na matrycę musi być stała - wynika to z konstrukcji (czułości) matrycy.. W kompaktach przysłona ma bardzo ograniczone - od - do, więc pole manewru też jest ograniczone. W full automatach tym bardziej i więcej trzeba "głowy", żeby poprawić automatykę, która w trudnych warunkach czasem zawodzi. Można w trudnych warunkach (ciemniej) podnosić ISO, ale trzeba pamiętać o szumach, a w kompakcie matryca jest malutka, więc szumów więcej niż np w lustrzance.
Jak cię temat zainteresuje, spróbuj sobie o tym poczytać, choćby tu: http://szerokikadr.pl/poradnik/artykul/ ... _zastanym/" target="_blank
Tu http://szerokikadr.pl/poradnik/" target="_blank jest więcej.
Jak nie masz do tego chęci, trzeba ograniczyć się do zdjęć w dobrym oświetleniu - dzień, a jak już musisz w nocy i to nie kogoś z bliska - tu lampa błyskowa pomoże - trzeba kombinować z ustawieniem ISO i tego trybu o którym pisałem wcześniej.
Powodzenia!

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


Można spróbować przewidywać...
Kompakty są fajne - zgrabne, małe, ale nawet te "wypasione" większość uzytecznych opcji ma schowane głęboko w menu. Więc stają się bezużyteczne... :(
Jedynie wyższej klasy lustrzanki mają większość ustawień na wierzchu - trudno, by reporter grzebał w ustawieniach w menu gdy chce zrobić szybką fotkę...
Trzeba poznać swój aparat, jego możliwości i ograniczenia... i robic zdjęcia :)
Maluchem na rajd safari nie pojedziesz raczej, ale jeździć się da. I tu jest podobnie.

------------------------------
fotoamator