anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akcesoria do NWZ- A826

paradoks
Początkujący

Akcesoria do NWZ- A826

Witam. Jestem posiadaczem Walkmana NWZ-A826, świetna sprawa. Ale, jak na złość to nigdzie w internecie nie mogę znaleść akcesoriów , do niego. Owszem na stronie sony w katalogu można sobie obejrzeć co i jak ale jakoś nie widzę nigdzie opcji "kup" Może ktoś sie orientuje jak można sie skontaktować z ich sklepem? Na cały Dolny Śląsk jest tylko jeden sklep we wrocku i jakoś nie bardzo mi po drodze jechać do niego 90km... :( A na E-maile to jakoś nie odpowiadają....

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

paradoks napisał(a):

Witam. Jestem posiadaczem Walkmana NWZ-A826, świetna sprawa. Ale, jak na złość to nigdzie w internecie nie mogę znaleść akcesoriów , do niego. Owszem na stronie sony w katalogu można sobie obejrzeć co i jak ale jakoś nie widzę nigdzie opcji "kup" Może ktoś sie orientuje jak można sie skontaktować z ich sklepem? Na cały Dolny Śląsk jest tylko jeden sklep we wrocku i jakoś nie bardzo mi po drodze jechać do niego 90km... :( A na E-maile to jakoś nie odpowiadają....



Witam,

Uprzejmie informuję, że Sony Poland nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży. W związku z tym nie można nabyć produktów poprzez stronę www.sony.pl . Być może w późniejszym etapie rozwoju strony internetowej rozważymy powstanie takiego działu, dziękuje za informację.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
paradoks
Początkujący

Wychodzi na to, że tego co ja szukam to nigdzie nie ma. A mianowicie chodzi mi o etui na mp4. Zadzwoniłem dzisiaj do Sklepu we Wrocławiu i co usłyszałem?? Że tego jeszcze nie ma w Polsce!! To teraz się pytam: W jakim celu wprowadza się na rynek sprzęt do którego nie można dostać akcesoriów? ? I teraz trzeba będzie jeszcze czekać rok nim to sprowadzą.. Jestem mocno zdegustowany tym faktem, wyłożyć 500zł za playera którego nie moge czynnie używać bo jest zbyt delikatny bez osłony i jakoś nie mam ochoty go zniszczyć w ciągu kilku dni użytkowania. To jest normalnie kpina. Na stronie internetowej Sony Wielkiej Brytanii istnieje jakoś możliwość kupna przez internet... U nas też mogło by sie to pojawić! To jest normalnie absurd. Po raz ostatni kupiłem sprzęt który ma napis Sony, nigdy więcej takiego lekceważenia klienta.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Futerały do modeli z serii „NWZ-A” znajdują się w naszej ofercie handlowej. Niestety jak już informowałem na obecną chwilę nie można nabyć produktów bezpośrednio poprzez stronę internetową http://www.sony.pl . Sony Poland realizuje zamówienia firm współpracujących. Proponuję kontakt z firmą „Protech” w Warszawie ( salon Centrum Sony ), która m.in. oferuje futerały do odtwarzaczy mp3/mp4 Sony i prowadzi sprzedaż wysyłkową. Kontakt do firmy „Protech” znajduje się na stronie:

http://www.supercena.istore.pl/

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
paradoks
Początkujący

Dziękuje za rade ale dla mnie prostszym rozwiązaniem okazał sie kontakt z salonem we Wrocławiu. Co prawda musiałem dwa razy jechać, pierwszy raz aby wpłacić zadatek, a drugi raz aby odebrać zamówiony produkt. Szkoda tylko ze przez to wzrosły koszt etui, bo samo etui kosztowało 70 zł a doliczając do tego przejazdy wyniosło mnie to 120zł. Czyli masz koszt przejazdów wyniósł 50zł... A przeglądając stronę sklepu do której podał mi pan link nie znalazłem tego produktu, wiec bardzo możliwe jest to, że w tamtym sklepie też zażyczyli by sobie zadatku a do Warszawy to już bym na pewno nie pojechał...

Szkoda tylko, że Sony nie bierze na poważnie swoich klientów i nie chce wprowadzić sprzedaży wysyłkowej przez swoją stronę katalogową, nad czym bardzo ubolewam jaki i wielu innych użytkowników. Pomogło by to i zwiększyło zaufanie, bo właśnie przez takie sytuacje ludzie tracą zaufanie do firmy. Może kiedyś coś sie zmieni na lepsze.

Pozdrawiam Pana serdecznie i dziękuje za pomoc.