anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony NWZ-E436F - pytania

ColoColo
Początkujący

Sony NWZ-E436F - pytania

Niedawno kupiłem odtwarzacz Sony NWZ-E436F i mam kilka pytań związanych z ta mp4-ką.

1. Gdy wyłączam odtwarzacz przytrzymuję: "OPTION". Po kilku sek mp4 się wyłącza (jest napis "See you later"). Po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku odtwarzacz się włącza... I tu moje pytania: Czy to normalne ? Czy można jakoś ustawić, aby włączanie odbywało się tak samo jak wyłączanie ?

2. Drugie pytanie jest może powiązane z pierwszym. Bateria szybko się wyczerpuje: po ok 7-8 godz słuchania mam ją już prawie na wyczerpaniu... Czy to jest związane z pkt 1 ? Podobno bateria miała trzymać 45 godz

3. Czy da się wyłączyć zegar ? Jest to bardzo irytujące jak co +/- 15 sek się on włącza.

19 ODPOW. 19
quba86
Początkujący

1. Tak, to jest normalne (przynajmniej u mnie tak jest i nie tylko ;P). Czy można ustawić? Pewnie nie, ale pytanie po co? Jeśli odtwarzacz nie jest używany przez dłuższy czas, wyłącza się całkowicie, tak że przy włączaniu trzeba chwilę odczekać. Jeżeli jest używany często, to takie natychmiastowe włączenie jest bardzo dobre.

2. Zauważ, że testy były robione przy określonych parametrach, niektóre funkcje były wyłączone (co dokładnie, powinno być podane w instrukcji), więc czas może się różnić. Jeśli chcesz koniecznie sprawdzić ile trzyma bateria, naładuj ją całkowicie, wyłącz ulepszenia dźwięku, wyświetlacz (wygaszacz na blank), odpowiednia głośność i wówczas zrób test.

3. U mnie zegar wyłączany tak:
settings - common settings - screensaver - type i wybierz cokolwiek innego niż "clock"

pozdrawiam

ColoColo
Początkujący

Mam jeszcze taki problem:

Podłączam mp4 do komputera (bateria wyczerpana) i po 2-3 min pojawia mi się na baterii napis "full". Odłączam odtwarzacz a bateria nienaładowana... To jest normalne ? Czy normalne jest to, że gdy bateria już mruga (jest na wyczerpaniu) to muzyka już nie leci? Bo u mnie to wystąpiło

quba86
Początkujący

Hmmm, co do tego, że po 2-3 minutach pojawia się full (bateria naładowana) to jest dosyć dziwne. Słyszałem, że niektórych Walkmanach jest funkcja szybkiego ładowania, tzn. po kilku minutach player można używać przez kilka godzin, ale nie wydaje mi się, by w tym wypadku o to chodziło. To chyba nie jest normalne.
Kiedy bateria jest bliska wyczerpania, odtwarzacz przestaje grać i wyłącza się po chwili, by nie doprowadzić do całkowitego rozładowania, co mogłoby być szkodliwe dla akumulatora.

ColoColo
Początkujący

Kiedy pisałem ostatni post 16:30 podłączyłem go znowu i teraz sprawdziłem (19:30). Oczywiście wyświetla się full ale gdy włączam odtwarzacz to na wskaźniku baterii jest 1 kreska... czy to możliwe że w ciągu 3 godzin tak słabo się naładował?

quba86
Początkujący

hmm wydaje mi się, że to raczej niemożliwe
ile czasu masz ten walkman?
do którego złącza usb podłączasz player? może w tym tkwi problem

ColoColo
Początkujący

quba86 napisał(a):

hmm wydaje mi się, że to raczej niemożliwe
ile czasu masz ten walkman?
do którego złącza usb podłączasz player? może w tym tkwi problem



Mam go od tygodnia. A podłączam go to tego samego portu usb co inny odtwarzacz (Creative), tego samego co pendriva lub pada. Za pierwszym razem też do tego podłączyłem i działał - normalnie się ładował itp.

karlak
Początkujący

niestety mam to samo.
oddałam odtwarzacz do serwisu.
"naprawili" :? na karcie gwarancyjnej napisali że złącza zostały przelutowane i że zmienili oprogramowanie.
szkoda tylko że nic to nie dało i dalej po chwili pisze mi full. zostawie odtwarzacz podłączony na noc. zobaczymy czy się naładuje...

ColoColo
Początkujący

także oddałem do serwisu, jutro mam odebrać i zobaczymy co z moim będzie, czy naprawią czy nie



Edit:
Wymienili mi akumulator i jak na razie odtwarzacz działa bez zarzutu

Jasny-----
Początkujący

Też wystąpił problem z baterią, że niby jest nałądowana, a jednak nie.
Ja poprostu odłączam sprawdzam czy sie naładowała, a jak nie to podłaczam raz jeszcze.