anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 czy A350 dla początkującego fotografa?

MATRIX------
Początkujący

A200 czy A350 dla początkującego fotografa?

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem alfy. Mój problem polega na tym, iż nie mogę się zdecydować, który model będzie dla mnie lepszy. W grę wchodzi 200 i 350. Ogólnie jestem amatorem jeżeli chodzi o fotografię. To będzie moja pierwsza lustrzanka. Jutro wybieram się do centrum sony. Oczywiście bardzo szybko się uczę. W przeszłości korzystałem jedynie ze zwykłych kompaktów. Pomóżcie bardzo proszę! :rolling_eyes:

66 ODPOW. 66
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Chłopcy ale Mi namieszaliscie w głowie Ja rowniez zastanawiam sie nad a200 a350 myslałam ze dojdzie tu do jakiegos konsensusu jak widac jeden poleca drugi pyta dlaczego...
Ja juz sobie upatrzyłam A350 z kitem i napewno ją kupie nawet dla tak głupiego argumentu ze ma wiecej mg pikseli od tak
pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a nie lepiej te kilka stówek zaoszczędzonych przy zakupie a300 zainwestować w dobra kartę albo torbę albo zacząć zbierać na szkiełko ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

kris zawsze bedzie jakies ale jak kupie a300 i zaoszczedze te kilka stowek i kupie szkiełka itd wzamian za a350 moze sie okazac podkreslam moze ze bede załowac ze nie wziełam 350 nigdy nie dogodzisz wszystkim Ja zapierałam sie ze kupie a200 ale 350 została Mi polecona przez profesjonaliste
i du.. zwariowałam i sama juz nie wiem dlatego myslałam ze tu jakos pomozecie a tu du.. patrzac na Twoje zdjecie robione bodajze a200 jestem zachwycona ale te dod piksele... moze sie przydadza moze nie nie wiem i dlatego sledze wasze watki...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

paulina napisał(a):

ale 350 została Mi polecona przez profesjonaliste


:o

jak profi - to musisz słuchać.....
a jak jakiś profi doktor Ci powie, że jesteś chora - też mu uwierzysz ? czy sprawdzisz u innego ;)


paulina napisał(a):

patrzac na Twoje zdjecie robione bodajze a200...


tak, w albumie mam tylko zdjęcia z a100/200....

paulina napisał(a):

ale te dod piksele... moze sie przydadza moze nie nie wiem i dlatego sledze wasze watki...


raczej nie przydadzą Ci się....
;)
różnica w mpix (przy ew. kadrowaniu na kompie) między 10, a 14 nie jest aż, taka duża jak mogłoby się wydawać....

zresztą kup 350tkę.będziesz mieć mniej kaski na szkiełko, ale będziesz miała 14 megapikseli :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

i dlatego napisałam ze sledze wasze propozycje rady i czasem zgryzliwe uwagi :(
jesli chodzi o porade co do zakupu a350 przez pro to musze Cie zaskoczyc dawno Mi ja polecił przed zapisaniem sie na forum, ale własnie rady ludzi takich jak ty ktorzy pokazuja ze z a100/200 mozna uzyskac taki efekt maja pierszenstwo w podpowiadaniu Mi co zakupic....

Ps. (jak jakiś profi doktor Ci powie, że jesteś chora - też mu uwierzysz ? czy sprawdzisz u innego ) darmowy termometr posiadam w formie Mojego meza... :slight_smile:

(zresztą kup 350tkę.będziesz mieć mniej kaski na szkiełko, ale będziesz miała 14 megapikseli )
oj bo sie przejade do Ciebie i klapsa dam... :slight_smile: nie wolno sie wysmiewac z niedoswiadczonych ludzi doskonale wiesz ze cykam ograniczajaca hybryda

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a od kiedy to megapixele robią zdjęcia :rolling_eyes:
a300/a350 to te same aparaty tylko inna matryca (+4mpix)
ja dalej nie widzę powodu byś musiała mieć a350 :rolling_eyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

taka odpowiedz Mi sie podoba :D
ok skoro tak doradzasz zastanowie sie nad zmiena zamowienia po Twoich zdjeciach moge byc pewna dobrego wyboru ;)
znowu jestem w punkcie wyjscia ale po to jest to forum dla takich ludzi jak ja
dzieki za brak zgryzliwych cytatow... niepoprawialy Mi humoru ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

a nie lepiej te kilka stówek zaoszczędzonych przy zakupie a300 zainwestować w dobra kartę albo torbę albo zacząć zbierać na szkiełko ?


Kris, jeśli kogoś stać to chyba nie ma znaczenia co kupuje.
Nie każdy musi kombinować z kasą przy zakupie i jeśli ma wybór to niech weźmie 350-tkę. Ja bym tak zrobił, bo dla mnie te pixele jednak coś dają - mam zdjęcia z zeszłorocznych targów, gdzie pół dnia biegałem z 350-tką no i źle nie jest.

Co do szumów...nie szumi bardziej niż inne CCD Sony, a niskich ISO to mi się bardzo podoba :)

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Wiecie co pojade do salonu i zobaczymy bo Mam mentlik w głowie jak cos bede Miec napewno dam znac...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):


Co do szumów...nie szumi bardziej niż inne CCD Sony, a niskich ISO to mi się bardzo podoba :)


ja szumów nie poruszałem.... ;)

Paulina jeśli Cię stać, to kup od razu 900tkę....tam to jest megapixelów :smileymrgreen:

;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer