anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A700 + Grip + 2 akumulatorki

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

A700 + Grip + 2 akumulatorki

Mam pytanie, czy jeśli podczas naświetlania (dłuuugi czas) rozładuje się pierwszy akumulator, to czy aparat przełączy się na drugi bez zrywania ekspozycji i tym podobnych dowcipów?
Pytam bo nie chcę sprawdzać empirycznie - kiedyś w ten sposób pozbawiłem na jakiś czas autofokusa moją D7D... jak się wyłaczyła podczas naświetlania...

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

filek napisał(a):

emes napisał(a):

czy bateria z A100 będzie smigać w A700?


tak... to jest ten sam model baterii NP-FM500H



czy aby na pewno? akumulatory z A100 nie mają rowka wzdłuż "ciałka". z A100 dodawano akumulator FM55H, w A350/700 są już nowe akusy FM500H

Z uzyskanych informacji wynika, że akumulator od modelu A100 nie współpracuje z modelem A700. Jak zauważył „filek” różnica związana jest z małą zmianą kształtu nowych akumulatorów – brak rowka uniemożliwia użycie starszego akumulatora w „A700”.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Mycroft napisał(a):

zazwyczaj jest tak, że bateria rozładowuje się do końca i działa jeszcze przez kilkanaście fotek nawet jak już jest pusta i ma znaczek przekreślonej - czyli zużytej całkowicie. a potem aparat robi sobie myk i przerzuca się na drugą. I już. Wszystko płynnie. I zdaje się, że dzięki temu, iż akumulatory mają naprawdę sporo elektroniki w środku.



Z danych wynika, że aparat nie tarci zasilania podczas ciągłego naświetlania.
Komunikat o rozładowanym akumulatorze pojawia się wcześniej, tak aby użytkownik mógł wykonać jeszcze od kilku do kilkunastu zdjęć. Jeżeli posiadamy grip i dwa ogniwa, przełączanie jest płynne. W akumulatorach faktycznie jest układ scalony, który komunikuje się z aparatem.
Odpowiedź "Mycrof-ta" jest jak najbardziej prawidłowa - dziękuje.

Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
j4r3k-----
Początkujący

wiele razy przechodziłem już przez przełączanie i żadnych przerw w pracy nie zauważyłem, natomiast ściśle długiego czasu naświetlania nie robiłem.

profile.country.PL.title
Krzysiek.Krause
Poszukiwacz

Witam
mimo że A700 od początku używam z dwoma aku oryginalnymi, to nie widziałem jeszcze momentu przełączenia z jednego na drugi.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

RASTX grywasz czasem w szachy? :slight_smile:

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

RASTX napisał(a):


Z danych wynika, że aparat nie tarci zasilania podczas ciągłego naświetlania.
Komunikat o rozładowanym akumulatorze pojawia się wcześniej, tak aby użytkownik mógł wykonać jeszcze od kilku do kilkunastu zdjęć. Jeżeli posiadamy grip i dwa ogniwa, przełączanie jest płynne. W akumulatorach faktycznie jest układ scalony, który komunikuje się z aparatem.
Radek



Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o sytuację w której czas naświetlania jest na tyle długi ze np. 1/3 pojemności pierwszej baterii nie wystarczy do naświetlenia pojedynczego zdjęcia i w trakcie naświetlania tego jednego zdjęcia aparat musi się przełączyć na drugą baterię.
Ale już nie ważne, takich zdjęć nie robię wiele więc grip idzie do ludzi:
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=20853"

bronek

profile.country.pl_PL.title
xan89-----
Początkujący

Witam mam pytanie. Ostatnio dokupiłem gripa do a700 i drugi akumulator. Zamiennik ale nie jakąś bateryjkę no-name. Pisze że jest dedykowana do a700 jej model to niby NP-FM500 ale bez literki H na końcu jak w oryginalnym aku. Różnica w stosunku do oryginału jest taka że pracuje przy napięciu 7.4V a nie 7.2V jak oryginał. Obie baterie działają w aparacie ale jak mam obie wsadzone do gripa to aparat nie działa. Nie wiem czy to jest problem wynikający z różnicy napięć choć niewielkich. Może ktoś wie o co chodzi, czy konieczne jest dokupienie oryginalnego akumulatora? Wiem też ze w nowym firmware do a700 jest cos poprawione dot. pracy gripa, czy to moze coś pomóc? Z góry przepraszam za amatorskie pytanie ale do tej pory nie miałem doczynienia z gripem.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

xan89 napisał(a):

Witam mam pytanie. Ostatnio dokupiłem gripa do a700 i drugi akumulator. Zamiennik ale nie jakąś bateryjkę no-name. Pisze że jest dedykowana do a700 jej model to niby NP-FM500 ale bez literki H na końcu jak w oryginalnym aku. Różnica w stosunku do oryginału jest taka że pracuje przy napięciu 7.4V a nie 7.2V jak oryginał. Obie baterie działają w aparacie ale jak mam obie wsadzone do gripa to aparat nie działa. Nie wiem czy to jest problem wynikający z różnicy napięć choć niewielkich. Może ktoś wie o co chodzi, czy konieczne jest dokupienie oryginalnego akumulatora? Wiem też ze w nowym firmware do a700 jest cos poprawione dot. pracy gripa, czy to moze coś pomóc? Z góry przepraszam za amatorskie pytanie ale do tej pory nie miałem doczynienia z gripem.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Stosowanie zamienników zawsze niesie jakieś ryzyko.

A co do oprogramowania to warto zainstalować najnowszą wersję.

profile.country.pl_PL.title
xan89-----
Początkujący

co do akumulatorów to juz wszystko działa, wystarczyło zmienić kolejność, zamienniki jako pierwsza oryginał jako 2 i wszystko działa.