anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

filmowanie a6300 w 4K

profile.country.PL.title
stud79
Poszukiwacz

filmowanie a6300 w 4K

Podczas filmowania w 4K lub Full HD w 100 klatkach bardzo mocno przyciemna się ekran. W pełnym słońcu ciężko jest obserwować nagruwaną scenę. Nie pomaga rozjaśnianie ekranu. Czy mój egzemlpaż jest jakiś felerny? Czy ten typ po prostu tak ma? A może można to jakoś obejść?

Tagi (1)
17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

przyznam szczerze, że pomimo posiadania a6300 nie nagrałem żadnego filmu, ale przychodzi mi jeden pomysł do głowy. Jak masz ustawioną opcję, że na ekranie widzisz to co aparat rejestruje, to może przy 100 kl/s jest zwyczajnie zbyt mało światła by poprawnie naświetlić film?

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Witam,

 

Mam taki sam problem z RX100M7. Miałem też z A6400.

 

Nie wiem czy to nie jest coś całkiem innego. Zastanawiam się, że może to specjalny zabieg softu wycelowany na oszczędność baterii podczas bardzo prądożernego procesu nagrywania? 

 

Przy fotografowaniu wszystko jest OK, natomiast jak włączę REC w 4K ekran mi przygasa.

 

W A7C nie ma tego problemu - być może dlatego, że ma większy akumulator, może lepszy procesor (?) - nie wiem. 

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

aha - i to nie ma nic wspólnego z naświetleniem filmu, bo film wychodzi super (oglądany później na ekranie aparatu, kompa, czy TV) tylko w trakcie nagrywania, szczególnie w słoneczny dzień jest faktycznie dramat z kadrowaniem przez LCD.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

I jeszcze teraz sprawdziłem - identycznie ma się sprawa z RX10M4. Co by nie ustawić, wyświetlacz przygasa przy REC 4K.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

SONY wprowadziło jakiś dziwny i idiotyczny system oszczędzania (jak sądzę) baterii. 

profile.country.PL.title
palmost
Poszukiwacz

W moim A6300 jest dokładnie tak samo, według mnie jest to sposób na zmniejszenie ryzyka lub spowolnienie przegrzania się aparatu.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

zapis z instrukcji:

 

  • Jasności monitora nie można regulować w poniższych sytuacjach. Maksymalna jasność będzie wynosić [±0].
    • W pozycji [
       

       

      Format pliku] ustawiono opcję [XAVC S 4K].
    • W pozycji [
       

       

      Format pliku] ustawiono opcję [XAVC S HD], a w pozycji [
       

       

      Ust. nagrywania] opcję [120p]/[100p].
    • W trakcie rejestrowania z dużą szybkością klatek

także nie tyle ekran przygasa co przełącza się na 0 z +2 który jest w trybie słoneczny dzień

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

No --- BRAWO TY!

 

Zdawało mi się, że przeczytałem i przeanalizowałem całą instrukcję obsługi i to kilka razy, ponieważ mam RX100M7, RX10M4 oraz A7C, a do niedawna miałem A6400 i w zasadzie w lwiej części treść się pokrywa, a jednak - przyznaję się szczerze, że przytoczonych przez Ciebie zapisów nigdy nie napotkałem, albo przeoczyłem. 

 

W dalszym ciągu jednak nie rozumiem dlaczego tak jest, bo w słoneczny dzień ustawienie jasności wyświetlacza na "0" w sposób potworny utrudnia kadrowanie, czy wręcz wizualny odczyt jakości widzenia przez aparat obiektu. Ja nadal stawiam na oszczędność baterii - raczej temperatura nie ma tu nic do rzeczy, bo odchylany ekranik LCD nie spowoduje przegrzania body (?).

profile.country.PL.title
stud79
Poszukiwacz

No tak, tyle, że gdy filmuję powiedzmy przez 2h (z wymuszoną przerwą po 30 minutach nagrania) to i tak zasilam z powerbanka bo bateria by tyle nie uciągnęła. Szkoda, że Sony wpadło na tak głupi pomysł, że jest mądrzejsze od użytkownika aparatu.