anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

naive napisał(a):

Czy ma sens dokupic ewentualnie Kalimar 500/f.8 czy Walimex 500/ f.6,3 / - obydwa "zwierciadlane". Oczywiście wiem, że AF na nich nie chodzi.


Nie polecam takich wynalazków. Absolutnie.

naive-----
Początkujący

No to "zainwestuje " w totka i poczekam. Dziekuje !

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Bartosz napisał(a):

A ja słyszałem że Alpha 300 ma plastikowe mocowanie obiektywu, czy to prawda ?



Ma elementy z tworzywa. Ja miałem do a350 (taki sam bagnet) podpiętą SAL 300mm f/2.8 G (waży ok 2,5 kg najcięższy obiektyw w systemie) i nic nawet nie trzeszczało. Więc nie masz czym się martwić. :)

m4rYjUsh3k
Początkujący

Tak się dzisiaj bawiłem w sklepie A300 i A350 i stwierdziłem że ma trochę za nisko lampę błyskową w porównaniu do A700 czy Canona 1000D itp...Co wy o tym sądzicie??

Alf300
Początkujący

Dodaje ci specjalnie prześwietlone foto z osłona obiektywu gdzie faktycznie ta lampa daje cień .
Bez osłony można fotografować w miarę poprawnie no jak dla amatora ;)

jednak wielokrotnie nie trzeba wcale używać lampy A300 na wysokim iso daje sobie radę bez tego gadżetu.

m4rYjUsh3k
Początkujący

A już A700 nie ma tego bo wyżej jest ta lampa

m4rYjUsh3k
Początkujący

Chcę kupić A300 lub A350, ja jestem jednak bardziej za A350 a znowu wszyscy mi mówią żebym brał A300 bo to niczym się nie różni od A350 a to co zaoszczędzę to mogę dołorzyć do np. lampy lub obiektywu a nawet do gripu (słyszałem że A300 krótko trzyma bateria). Więc kurcze zastanawiam się nad kupnem A700 ale jest droga.

Alf300
Początkujący

m4rYjUsh3k

nie zastanawiaj się bierz A300 jak już rozważasz kupno A700 to naprawdę za tę forsę kupisz sobie co będziesz chciał .

Obiektyw ,lampę jak cię to pasjonuję.Akumulator nie trzyma krótko 400 zdjęć na wizjerze + zabawa na LCD + co chwila podłączenie do komputera to chyba nie takie słabe osiągniecie.

lampą naprawdę się nie przejmuj dałem ci przykład takiego extrim ;) fotki naprawdę wychodzą zadowalające na programach tematycznych osiągniesz to co w kompaktach typu hybryda na manualnym . Za Sony H50 musisz dać 900 zł a za Alfa3 +karta w FJ 1450 zł ewentualne dodatki to kwesta twojej kasy :smileyugeek:

m4rYjUsh3k
Początkujący

mam limit do 2500zł z obiektywem lub obiektywami. Chyba że coś fajnego to do 3000zł i zamierzam raczej kupować w fotojoker.pl

Alf300
Początkujący

FJ to dobry wybór ja też tam kupiłem sprzęt w FJ fabrycznie nowy . Mój znajomy kupił A200 w MM i dziwnym trafem miał fotki liczone od 400 :rolling_eyes:

cena Alfa3 z obiektywem 18-200 to 1999 zł zawsze pamiętaj że przy odbiorze osobistym musisz dopłacić coś chyba koło 29zł (taka ściema trochę) ale za to dostaniesz darmowe 50 fotek do wywołania i fotoknige 8-)

kartę albo kupisz sobie na miejscu albo gdzie będziesz chciał ... pamiętaj tylko jak zamówisz aparat z kartą a np karty nie będą posiadać w sklepie to dupa zbita z odbioru osobistego więc warto zadzwonić do punktu z którego będziesz chciał odbierać czy mają komplet.

Oczywiście osłonek ,folii na LCD czy filtrów UV już nie polecam kupować na miejscu oraz bez sensu nabierać się na torbę oryginał sony alpha za 159 zł tu myśl trzeźwo