anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
Alf300
Początkujący

Lajam

Fotka nie zmienił swojego pierwotnego wyglądu dla zainteresowanych mogę wysłać na @ pełną wersie :)

Mi na razie do fotek tego typu ,krajobrazów czy portretowych moich dzieci wystarczy ... Ale jak kolega jest może bardziej zaawansowany i szuka ostrego obiektywu to musisz przyznać że ostry nie jest ... Ale to wcale nie oznacza że zły albo :nauseated_face:

witmann
Początkujący

"Prawdziwe" makro to przede wszystkim skala odwzorowania. KIT ma słabą, coś poniżej 1:4, o ile się nie mylę, czyli to, co ma rozmiar 4 mm w rzeczywistości da 1mm na matrycy. Jak Cię zbliżenia mocniej wciągną, to warto zainwestować w dedykowany obiektyw do macro, np. Minolta 100/2.8 czy Tamron 90/2.8, jednak to koszt około 1000 zł. Za mniejsze pieniądze można kupić konwerter makro Raynox DCR-250. Gorzej wypada z ostrością, ale powiększenia daje bardzo mocne i można go zamocować do prawie każdego obiektywu.

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

No właśnie chciałbym robić zdjęcia z tłem rozmazanym.

A na tym zdjęciu co dałeś to to nie za bardzo jest makro...

A mi chodzi żeby np. JEDNEGO tego czerwonego owocka mieć na zdjęciu :)



Tylko że 1000zł to troche dużo...



Ale ten konwerter, co podaliście:
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,1236s

Sprawdzi się? Czy może kupić A300 BODY, i dokupić jakiś z makro i jakiś zwykły obiektyw?

witmann
Początkujący

Raynox się sprawdza, daje ogromne powiększenia. Bawiłem się nim kiedyś u znajomej. Zrobiłem zdjęcie jakiegoś kleszczo-pająka o rozmiarze może 2-3 mm a zajął mi całkiem spory kawałek kadru. Powiększenie Raynoxa zależy też od ogniskowej obiektywu. Im większa tym mocniejsze przybliżenie.

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

Więc taki zestaw będzie chyba OK:
-SONY ALPHA 300
-2 obiektywy z zestawu (obiektyw z zoomem standardowym - DT 18 – 70 mm F3.5-5.6 i obiektyw z telezoomem - DT 55 – 200 mm F4-5.6)
-konwerter makro Raynox DCR-25 - (posiada uniwersalne mocowanie typu snap-on na średnice od 52mm do 67mm)
- Torba SONY LCS-SC5 (Lekka, elegancka torba pasująca do lustrzanek cyfrowych Sony Alpha 100, 200, 300, 350 i 700. W komplecie znajduje się osłona chroniąca przed deszczem, silnym słońcem itp.)
-Jakaś karta. Tylko jaka? W internecie jest mało informacji o tym modelu... :?



Czy konwerter makro będzie pasował do któregoś z obiektywów?

TU LINKI:
300:
https://www.zadowolenie.pl/zobacz,16889 ... slr-a300x-" target="_blank" target="_blank" target="_blank

KONWERTER:
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,1236s" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

TORBA:
https://www.zadowolenie.pl/zobacz,20555 ... -lcs-sc5--" target="_blank" target="_blank


PS. Mam zaufanie do sklepu zadowolenie.pl

Alf300
Początkujący

Hej Bekon

Tak jak ci pisałem to nie było zdjęcie makro... Zamieszczę ci makro jakie można wykonać kitem abyś miał rozeznanie czego oczekiwać .

Co do ceny aparaty A300x czyli dwa obiektywy w Fotojoker już masz taniej o stówkę 1888 a za 1999 kupisz A300 z obiektywem 18-200

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Boken napisał(a):

-Jakaś karta. Tylko jaka? W internecie jest mało informacji o tym modelu...


Szukasz karty do konkretnego modelu aparatu?
Przecież A300 obsługuje wyłącznie Compact Flash.

Jeśli mogę coś zasugerować, to kupuj karty firmowe i z pewnego źródła.
Nie warto wchodzić w "allegrowe" okazje.

Wątek o kartach był już poruszany na forum:
viewtopic.php?f=23&t=214
viewtopic.php?f=23&t=276

witmann
Początkujący

Nie zgodzę się z Tobą, Lajam, że Pretec to karty budżetowe. Owszem, są trochę tańsze, ale również łapią się w ramki polecanych producentów. Nie słyszałem o problemach z tymi kartami.

Ogólnie godne polecenia są: SanDisk, Lexar, Pretec i ewentualnie Toshiba.

UNIKAĆ Kingstona !!!

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

ALF300 troche słabe to makro :P
Ale jak dokupie ten konwerter to będzie lepiej? Mam nadzieje :D



Lajam wiem. Tylko markowe.
Ta by była OK? :
http://www.e-fotojoker.pl/product/karty ... elite-pro/" target="_blank



witmann
Ja kart Kingstona używam od urodzenia i nigdy nie miałem problemu. To ta w/w będzie zła?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witmann napisał(a):

Nie zgodzę się z Tobą, Lajam, że Pretec to karty budżetowe.


Dlaczego przez "budżetowe" rozumiesz "gorsze"? Bo tak to odbieram. Są po protu tańsze i niekoniecznie mają na tyle ugruntowaną na rynku pozycję, żeby cieszyły się tak dużym zaufaniem jak np. Sandisk, Lexar i trudno pominąć Sony, szczególnie UDMA ;)

Ja mam np. karty pqi, jakby nie patrzeć budżetowe pełną gębą, są nawet szybsze od Sandiska Ultra II, tyle że zdarzyło mi się kilkakrotnie spaprane zdjęcie (na szczęście tylko jpg).

Kingstona nie polecam, spotkałem się opiniami, że przy zapisie dużej serii RAW zdarzały się wykładki karty. Nie warto oszczędzać na kartach, to jest w sumie bardzo istotna rzecz :)