anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
witekpl
Początkujący

Witam!
Czytałem że omawiane w tym temacie aparaty nie posiadają podglądu głębi ostrości. Od dawna zastanawiam się nad kupnem lustrzanki i jeśli już się zdecyduje to na pewno kupię jakąś Alfe (pewnie 300). Interesuje mnie głównie fotografia makro wiec chciałem się zapytać czy dla takiego amatora jak ja nie lepiej było by gdyby aparat miał podgląd GO. Mam jeszcze pytanko czy obiektywem makro można robić inne fotki, np plenerowe?
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witekpl napisał(a):

Witam!
Czytałem że omawiane w tym temacie aparaty nie posiadają podglądu głębi ostrości. Od dawna zastanawiam się nad kupnem lustrzanki i jeśli już się zdecyduje to na pewno kupię jakąś Alfe (pewnie 300). Interesuje mnie głównie fotografia makro wiec chciałem się zapytać czy dla takiego amatora jak ja nie lepiej było by gdyby aparat miał podgląd GO.


Powiem szczerze, że mam dwa aparaty z podglądem ostrości i dopiero po wymianie matówki na taką typu M (działanie tej funkcji jest widoczne w wizjerze. Nie ma się co przejmować brakiem podglądu GO. Szybciej wykonać zdjęcie kontrolne i ocenić na wyświetlaczu. :)

witekpl napisał(a):

Mam jeszcze pytanko czy obiektywem makro można robić inne fotki, np plenerowe? Pozdrawiam.


Oczywiście, że tak. :)

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

Lajam jaką Ty masz karte?
Bo chciałbym jakąś 4 albo 8GB.



witekpl
Mi też zalezy na jak największym makro.
Przeczytaj poprzednie posty :)

Chyba kupie A300 + 2 obiektywy z zestwu + konwerter + karta + Torba :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Boken napisał(a):

Lajam jaką Ty masz karte?
Bo chciałbym jakąś 4 albo 8GB.


Ja mam sandiska i pqi. W sumie 11GB, ale to raczej do A100.

Zakup A700 wymusił jednak zakup lepszych. W planach jakieś szybkie 4GB - Lexar UDMA albo Sandisk Extreme IV, czekam tylko na dobrą cenę :)

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

Ale jaką polecacie do alfy 300??

Jakaś 4 albo 8GB

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Boken napisał(a):

Ale jaką polecacie do alfy 300??

Jakaś 4 albo 8GB


Jezuuu, proszę Cię, już drugi raz o to pytasz. Odpowiedzi masz na poprzedniej stronie. :smileyevil:

witmann
Początkujący

Mam znajomego pracującego w sklepie fotograficznym. Mówił, że po zamówieniu jakiejś większej partii Kingstonów było około 20-30% zwrotów! Przy SanDisku i podobnych zwroty zdarzały się sporadycznie. Potwierdzają to z resztą wątki na różnych forach. Jak ktoś ma problem z kartą to na pytanie jakiej firmy prawie zawsze odpowiada, że Kingston...

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

witekpl
Początkujący

Szczerze powiem że odwiedziłem już ze 3 fora o tematyce foto i kilka działów foto na różnych forach stron typu entomo.pl lub bio-forum. I czym więcej tam czytałem tym więcej miałem problemów z wyborem lustra. Jeżeli tylko pojawił się jakiś forumowicz z pytaniem "Chcę kupić lustrzankę, doradźcie jaką" zaraz w jego temacie toczyła się wojna argumentów pomiędzy posiadaczami SONY, NIKONA, CANONA, OLYMPUSA itd. Więc nie było sensu wywoływać nowej wojny i się nie rejestrowałem, a z czytanych wcześniej postów i tak niewiele wiedziałem.
Za rejestracją na tym forum przemówiło kilka rzeczy.
1. wcześniej pstrykałem kompakcikiem SONY W-55 i jak na moje dotychczasowe potrzeby wystarczał mi i nigdy mnie nie zawiódł więc mam do SONY zaufanie.
2. odpowiedzi na tym forum, za co Wam chwała, są dla mnie czytelniejsze niż na forach wcześniej wspomnianych.
3. rejestrując się na forum danego producenta nikt mi nie będzie mącił w głowie że kup sobie lepiej takiego czy innego!

Jak już wcześniej wspomniałem na moje dotychczasowe potrzeby wystarczał mi prosty kompakcik. Ale jak ogólnie wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia więc nadeszła pora by rzucić się na głębszą wodę. Tak w ogóle to te Alfy podobały mi się od początku tyle że odstręczał mnie brak tego podglądu GO, więc skłaniałem się jeszcze za NIKONEM - D80. Chociaż po przejrzeniu kilkunastu stron tego forum jestem coraz bardziej przekonany za A300.

Lajam napisał(a):

Nie ma się co przejmować brakiem podglądu GO. Szybciej wykonać zdjęcie kontrolne i ocenić na wyświetlaczu.



No tak Lajam, tyle że fotografując np. "robactwo" nieraz można nie mieć czasu na zdjęcia kontrolne. Ja w moim kompakcie radziłem sobie w ten sposób że ustawiałem aparat na serię, zrobiłem kilka serii danego obiektu a następnie na komputerze wybierałem najostrzejsze. Nie wiem jak to będzie w lusterku, czy można zrobić serię fotek ze zmiennymi ustawieniami a potem dokonać selekcji?
Nie wiem, może piszę głupoty ale przypominam jestem totalnym amatorem.
Pozdrowionka!

czorny-----
Początkujący

witekpl napisał(a):



No tak Lajam, tyle że fotografując np. "robactwo" nieraz można nie mieć czasu na zdjęcia kontrolne. Ja w moim kompakcie radziłem sobie w ten sposób że ustawiałem aparat na serię, zrobiłem kilka serii danego obiektu a następnie na komputerze wybierałem najostrzejsze. Nie wiem jak to będzie w lusterku, czy można zrobić serię fotek ze zmiennymi ustawieniami a potem dokonać selekcji?
Nie wiem, może piszę głupoty ale przypominam jestem totalnym amatorem.
Pozdrowionka!




1. w lusterku będzie szybciej
2. o ile na myśli masz tryb seryjny zdjęć to generalnie żadnego aparatu nie ustawisz tak, by robił Ci zdjęcia w serii z różną GO, jednak jeśli chodzi o seryjne wykonywanie zdjęć patrz pkt. 1 ;)