anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witekpl napisał(a):


nieraz można nie mieć czasu na zdjęcia kontrolne.


Jak to w życiu, czasami czasu brakuje :smileyhappy:

Ja w moim kompakcie radziłem sobie w ten sposób że ustawiałem aparat na serię, zrobiłem kilka serii danego obiektu a następnie na komputerze wybierałem najostrzejsze.


W lustrzance możesz robić podobnie. W trybie makro lepiej używać manualnego ustawiania ostrości więc nie zwalisz nic na autofokus tylko na siebie ;) A seria, o ile pozwalają na to warunki świetlne, jest jak najbardziej OK przy makro.

Dość kłopotliwe będzie zautomatyzowanie ustawienia zdjęć serii z różną głębią ostrości. Jest to częściowo wykonalne ustawiając w trybie migawki (S) bracketing ekspozycji np. co 0,7EV, ale od razu uprzedzam, że to karkołomne zadanie, właściwie zupełnie pozbawione sensu.

czorny-----
Początkujący

Lajam napisał(a):



Dość kłopotliwe będzie zautomatyzowanie ustawienia zdjęć serii z różną głębią ostrości. Jest to częściowo wykonalne ustawiając w trybie migawki (S) bracketing ekspozycji np. co 0,7EV, ale od razu uprzedzam, że to karkołomne zadanie, właściwie zupełnie pozbawione sensu.




Czekałem aż ktoś da mi w pysk za moją poprzednią wypowiedź a tu takie dyplomatyczne konkluzje ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

czorny napisał(a):

Czekałem aż ktoś da mi w pysk za moją poprzednią wypowiedź a tu takie dyplomatyczne konkluzje ;)


:smileyhappy:
Yyy sprostować można właściwie info dotyczące szybkości...kompakty też "trzepią" 3klatki na sekundę :)
Cała różnica, że w lustrzance bufor pozwala na znaaacznie dłuższą seryjkę ;)
i dlatego lepiej kupić szybką kartę jeśli ktoś dużo korzysta z trybu seryjnego 8-)

czorny-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

czorny napisał(a):

Czekałem aż ktoś da mi w pysk za moją poprzednią wypowiedź a tu takie dyplomatyczne konkluzje ;)


:slight_smile:
Yyy sprostować można właściwie info dotyczące szybkości...kompakty też "trzepią" 3klatki na sekundę :)
Cała różnica, że w lustrzance bufor pozwala na znaaacznie dłuższą seryjkę ;)
i dlatego lepiej kupić szybką kartę jeśli ktoś dużo korzysta z trybu seryjnego 8-)




Zgadza się, - miałem R1, ale tak bardzo ogólnie i żeby nie mącić napisałem co napisałem... dlatego czekałem na Ciebie no i.... :smileyhappy:

witekpl
Początkujący

Zdaję sobie sprawę że w trakcie serii zmiana ustawień jet niemożliwa tyle że mi chodzi o to co wyjaśnię na przykładzie. Wczoraj robiłem zdjęcie portretowe mojej gęsi. Tak jak mówiłem zrobiłem serię fotek. Na niektórych ostry był czubek dzioba, na niektórych oczy (i o takie mi chodziło) a niektóre w ogóle nie były ostre. Zdjęcia oczywiście robione były z ręki i to pewnie jej drżenie spowodowało różną ostrość poszczególnych detali na kolejnych zdjęciach gdyż aparat w czasie serii ustawień zmienić nie mógł. Oczywiście gęsi łeb jest wielki i zajął cały kadr więc łatwiej mu było złapać ostrość. Natomiast ze sfotografowaniem pająka w sieci jest już gorzej. Zawsze wychodzi mi ostro łąka za pająkiem a on sam rozmazany. Choć i na to znalazłem sposób i zasłaniam łąkę ręką a kiedy już na aparacie złapię pająka zabieram rękę i robię zdjęcia. Mam nadzieję że z lustrzanką nie będę musiał robić takich akrobacji. Chociaż rezygnując z automatyki i ustawiając ostrość ręcznie skąd będę wiedział bez podglądu że dany obiekt jest już ostry? Czy pozostają mi jedynie te zdjęcia kontrolne o których pisał Lajam . Zadaje te pytania bo jak mam wydać na coś kaskę to chcę z tego korzystać a nie traktować jako eksponat.
Dzięki za odpowiedź.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witekpl napisał(a):

Chociaż rezygnując z automatyki i ustawiając ostrość ręcznie skąd będę wiedział bez podglądu że dany obiekt jest już ostry?


To nie tak, że nie będziesz miał żadnego podglądu! Źle to rozumiesz ;)
Będziesz WSZYSTKO widział w wizjerze czy na LCD :)

Polecam lekturę tego artykułu http://www.fotografuj.pl/Article/Glebia ... /2#content

profile.country.pl_PL.title
Boken-----
Początkujący

Kurde. Nie wiem tak do końca co z tym MAKRO!?

Na tej stronce:
http://www.fotografuj.pl/Article/Glebia ... /3#content" target="_blank

Jest ten żółty kwiat.

A pod nim jest napisane:
Dopiero przysłona f/25 umożliwiła ostre sfotografowanie kwiatu kaczeńca.



Która ma 25??

Jak ja chciałem KIT + konwerter makro, to ja nigdy nie osiągne takiego zdjęcia?
Jak to jest?

witmann
Początkujący

Po prostu makro dla uzyskania odpowiedniej skali odwzorowania wymaga małej odległości aparatu od fotografowanego obiektu. Im mniejsza ta odległość, tym mniejsza głębia ostrości. Skoro przymykanie przysłony zwiększa głębię ostrości, to czasem się może okazać konieczne aż tak mocne przymknięcie.
Swoją drogą zdarzało mi się, przy robieniu zdjęć biżuterii, dojść do przysłony 32 czy 36 (już nie pamiętam dokładnie).

witekpl
Początkujący

Właściwie to odpowiadacie na moje pytania szybciej niż zdążę je zadawać :slight_smile:
To jeszcze odpowiedzcie mi czy jest sens kupować aparat z tym obiektywem co jest w zestawie, czy skoro obiektywem makro można robić inne fotki to nie lepiej kupić sam korpus i do tego szkło makro. A może macie jakieś typy jeśli chodzi o jakieś dobre makro. Pewnie gdzieś to na tym forum jest ale jak się nie wie gdzie szukać to się można zaszukać na śmierć ;)

czorny-----
Początkujący

witekpl napisał(a):

Natomiast ze sfotografowaniem pająka w sieci jest już gorzej. Zawsze wychodzi mi ostro łąka za pająkiem a on sam rozmazany. Choć i na to znalazłem sposób i zasłaniam łąkę ręką a kiedy już na aparacie złapię pająka zabieram rękę i robię zdjęcia. Mam nadzieję że z lustrzanką nie będę musiał robić takich akrobacji. Chociaż rezygnując z automatyki i ustawiając ostrość ręcznie skąd będę wiedział bez podglądu że dany obiekt jest już ostry? Czy pozostają mi jedynie te zdjęcia kontrolne o których pisał Lajam . Zadaje te pytania bo jak mam wydać na coś kaskę to chcę z tego korzystać a nie traktować jako eksponat.
Dzięki za odpowiedź.



Heh..... przed chwilka napisałem dość długi wywód ale... najszybciej:
-lustrzanka potwierdzi Ci uzyskanie ostrości (kompakt też powinien)
- nawet w przypadku manualnego ustawiania ostrości lustrzanka potwierdzi czy ostrość została ustawiona
- długo by pisać o różnicach między ustawianiem ostrości w kompaktach a lustrzankach ale w lustrzance generalnie będziesz miał zdecydowanie łatwiej, a problemy o których piszesz (z "łapaniem" ostrości na łąkę a nie pająka) są szybsze do rozwiązania w lustrzankach choć z całą pewnością można je tez rozwiązać w kompaktach