anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-T77 InfoLITHIUM

bao-----
Początkujący

DSC-T77 InfoLITHIUM

Witam wszystkich forumowiczów. :D

Jakiś czas temu zakupiłem aparacik DSC-T77. Postanowiłem też wyposażyć się w zapasowy akumulatorek. Na stronie Sony oraz w instrukcji do tego modelu wyczytałem, że akumulator o symbolu NP-FD1 umożliwi mi kontrolę pozostałego czasu pracy aparatu wyświetlanego w minutach.
Zakupiłem taki właśnie aku, jednak obok symbolu wskazującego poziom naładowania nie pojawia się liczba pozostałych minut.
Czy ktoś spotkał się z tym, może mój aparat lub aku jest wadliwy?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Z otrzymanych informacji wynika, że powinien pojawić się przybliżony czas pracy w minutach. Proponuję kontakt ze sprzedawcą akumulatora. Wymieniony akumulator posiada wbudowany układ elektroniczny, który komunikuje się z procesorem aparatu, jeżeli układ w akumulatorze jest niesprawny, informacja o czasie pracy nie zostanie pokazana.
Zalecam również rozwagę przy zakupie dodatkowego wyposażenia na aukcjach, od nieznanych osób lub poprzez nieznane sklepy. Niekiedy w bardzo atrakcyjnej cenie, proponowane są akcesoria różnych producentów, które zostały „podrobione”. Najbardziej narażone są na tego typu sytuacje małe sklepy internetowe, które dokonują zakupu hurtowego w nieznanym miejscu.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
bao-----
Początkujący

Czy jest możliwe sprawdzenie czy bateria jest oryginalna?
Może na podstawie jakiegoś numerka z obudowy lub opakowania?
Zakupiłem ją w sklepie sprzedającym akcesoria Sony.
Może nie jest to duży salon tylko z produktami Sony, ale wyglądał solidnie.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Niestety nie mam możliwości dokonać oceny produktu po opisie czy zamieszczonych fotografiach. Jedyną drogą jest kontakt ze sprzedawcą akumulatora, a w przypadku niesprawności aparatu dodatkowo z wybranym Centrum Serwisowym Sony:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
bao-----
Początkujący

Odwiedziłem salon Sony.
Okazało się, że model DSC-T77 nie pokazuje pozostałego czasu pracy akumulatora, nawet przy użyciu zalecanego przez producenta NP-FD1, razem z obsługą sprawdziliśmy klika aparatów i kilka baterii.
Co w takim razie robić??

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,

Jak już wspomniałem, z informacji, które uzyskałem wynika, że taka informacja powinna się ukazać.
W takim przypadku pozostaje zwrócić się do sprzedawcy akumulatora z prośbą o zwrot zakupionego towaru. Być może konieczna będzie wcześniej wizyta w stacji serwisowej Sony, która potwierdzi, że ten model aparatu nie posiada takiej możliwości.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;