anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-W35 - szalony obiektyw

joanka-----
Początkujący

DSC-W35 - szalony obiektyw

Witam,
czy ktos z Was moze mi pomoc? Podczas robienia zdjec mialam chwile przerwy. Aparat sie wylaczyl. Wlaczylam go - obiektyw zaczal sie wysuwac i chowac, po czym pokazal sie napis "wylacz i wlacz zasilanie".
Jak sie dowiedzialam gwarancje mialam tylko na rok - skonczyla sie miesiac temu. Czym moze byc spowodowana taka usterka i jaki moze byc jej koszt usuniecia w serwisie na naprawie odplatnej? Bardziej oplaca mi sie kupic nowy aparat czy naprawiac ten?
Pozdrawiam
Joanka

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

Takie problemy występują kiedy aparat nie potrafi wysunąć do końca obiektywu (zablokowanie w jakiś sposób obiektywu). W celu naprawy prosze się skontaktować z najbliższym centrum serwisowym.

mike29-----
Początkujący

znam ten ból właśnie w tej serii aparatów DSC-W35 jest problem z obiektywem;)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

joanka napisał(a):

Witam,
czy ktos z Was moze mi pomoc? Podczas robienia zdjec mialam chwile przerwy. Aparat sie wylaczyl. Wlaczylam go - obiektyw zaczal sie wysuwac i chowac, po czym pokazal sie napis "wylacz i wlacz zasilanie".
Jak sie dowiedzialam gwarancje mialam tylko na rok - skonczyla sie miesiac temu. Czym moze byc spowodowana taka usterka i jaki moze byc jej koszt usuniecia w serwisie na naprawie odplatnej? Bardziej oplaca mi sie kupic nowy aparat czy naprawiac ten?
Pozdrawiam
Joanka


Witaj,
Opisany objaw może być spowodowany:
1.zanieczyszczeniem mechanizmu obiektywu,
2.uszkodzeniem oprogramowania,
3.uszkodzeniem mechanicznym obiektywu - pęknięcie
4.dostała się wilgoć do wewnątrz aparatu.
W każdym z podanych przypadków pomoc uzyskasz w Centrum serwisowym Sony, wykaz punktów został zamieszczony na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

Skontaktuj się proszę z wybranym punktem, aby uzyskać informację o ewentualnych kosztach naprawy.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
tttlll-----
Początkujący

Taka naprawa kosztuje w Warszawie od 170 do 240 zł (autoryzowane centrum serwisowe SONY W-wa, Żytnia 15 - 185 zł )
Ja się zastanawiam nad zakupem aparatu, bo cena dla mnie kosmiczna!
pozdr