anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

H9 i "zbędna" osłona przeciw słoneczna

profile.country.pl_PL.title
sowa122
Początkujący

H9 i "zbędna" osłona przeciw słoneczna

Do DCS H9 jest dołączony tzw tulipan. W instrukcji jest napisane, że może on dać cień przy robieniu zdjęcia z lampą. Ale instrukcja nie wspomniała że ten cień daje też pierścień pośredni do kturego się ten tulipan montuje. Kupując go, sprzedawca poinformował mnie, że pierścień pośredni zakłada się na stałe (mozolne nakręcanie na drobny gwint) do niego na szybkozłączę zakłada się tulipan albo filtry albo co się tam chce. I już miałem kupić filtr polaryzacyjny jak zorientowałem się że to bez sensu. Lampa włącza się automatycznie i zaczyna się cyrk. Bo zdjęcie tulipana nic nie daje. Trzeba odkręcić pierścień pośredni itd.
Pytałem w salonach firmowych Sony i nic. Wszyscy się dziwią że mam jakis problem, a przecież problemu nie ma i tylko się czepiam. Nawet instrukcja o tym mówi że tak może być. Ale pisali o osłonie a nie pirścieniu. Czasem Ktoś próbował pomóc ale szybko rezygnował.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, poza wyrzuceniem.

A baterie w tym modelu to osobna historia. Nawet nie chce mi się pisać

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

sowa122 napisał(a):

Do DCS H9 jest dołączony tzw tulipan. W instrukcji jest napisane, że może on dać cień przy robieniu zdjęcia z lampą. Ale instrukcja nie wspomniała że ten cień daje też pierścień pośredni do którego się ten tulipan montuje.


Miałem h5 i po ściągnięciu "tulipana" żadnych cieni nie było...
Ściągasz tulipana całkowicie czy montujesz go odwrotnie?

sowa122 napisał(a):

Lampa włącza się automatycznie


:shock: :shock: :shock: Pstrykasz w auto albo w trybie sporyowym...

sowa122 napisał(a):

Bo zdjęcie tulipana nic nie daje. Trzeba odkręcić pierścień pośredni itd.


Po prostu nie używaj najkrótszych ogniskowych i tyle.

sowa122 napisał(a):

A baterie w tym modelu to osobna historia. Nawet nie chce mi się pisać


Te z pomarańczowym paskiem? Dla mnie były rewelacyjne!!! :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak sama nazwa wskazuje osłona przeciwsłoneczna ma być stosowana podczas fotografowania na słońcu. Pozwoli to wyeliminować możliwość powstania blików na zdjęciu.

Sam posiadam kompakt z nakręcaną osłonką i w pomieszczeniach, kiedy zamierzam użyć lampy, po prostu odkręcam całą tulejkę. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.