anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z H-5

bar3003
Początkujący

Problem z H-5

Gdy spust migawki zostaje naciśnięty do połowy, aparat ustawia automatycznie nastawy. A mój H-5 przestał to wykonywać. Czy to jest uszkodzenie spustu migawki, czy gdzieś w 'Menu' jest możliwość blokady tej funkcjonalności ? Czy ktoś z użytkowników H-5 miał taki problem ?

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Spróbuj przedmuchać okolice spustu migawki np: sprężonym powietrzem.
Być może styki są brudne/zakurzone.

ci.nek
Początkujący

W instrukcji na pewno jest napisane jak to włączyć.
powinno być mniej więcej tak:
HOME > Nastawienia > Nastawienia nagrywania > Wspomaganie autofocus > Auto
Jeśli tam jest tak ustawione to raczej masz zwalony przycisk i wtedy serwis.

bar3003
Początkujący

Dzięki za wskazówki.
Niestety, nastawy w Menu są poprawne (sprawdziłem), przedmuchałem sprężonym powietrzem, i nic. Aby dobrać się do przycisku musiałby ten sprzęcik rozkręcić, ale boję się, że skręcę dwa aparaty.
Ile taka naprawa kosztuje, czy dać sobie spokój i zainwestować w nowy aparat?

wampir1979
Początkujący

padl ci przycisk migawki a dokladnie przycisk spustu u mnie tez to bylo nie dawno kosztowalo mnie to 150 zlotych w lublinie to robilem chocoaz jestem z bialegostoku
poprostu zdjecia robisz ale nie zawsze sa ostre w polowie przycisku jest takie dostrajanie obrazu i to padlo trzeba wymienic taki malutki modul.serwis twierdzil ze aparat jest na tyle dobry ze nie trzeba tego robic.mowil tez ze to pada w tych aparatach seryjnie

bar3003
Początkujący

Skoro przycisk pada seryjnie to niech Sony przyzna się do błędu i wymieni wszystkim ten przycisk jako naprawa gwarancyjna. Dobre marki tak robią.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/noel.gif
A gdyby tak spróbować tym czyścić spust: http://klubkm.pl/forum/images/smilies/link.gif Lub coś podobnego do czyszczenia :c6

wampir1979
Początkujący

padla elektronika czyszczenie nic nie da.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

wampir1979 napisał(a):

padla elektronika czyszczenie nic nie da.



Zabrzmiało jak wyrok na skazanym :shock:

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Proszę o nie zamieszczanie komunikatów handlowych oraz usługowych. Na Forum Sony celowo nie powstał dział ogłoszeń. Wszystkie posty zawierające tego typu informacje będą usuwane przez Administratora lub Moderatorów:

lisek84 napisał(a):

Wrzuc na allegro naprawa H5 lub H2 na aukcjach wystawiam tam usługi naprawy 140zł, lub jeśli dostarczysz i odbierzesz osobiscie sprzęt to 100zł.


PS
Przykro mi, że bar3003 ma kłopoty z aparatem Sony. Ze swojej strony mogę wyłącznie zasugerować kontakt z Autoryzowaną Stacją Serwisową Sony. Wykaz punktów został zamieszczony na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;