anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przesłona, i czas otwarcia migawki w DSC_H3

profile.country.pl_PL.title
wojtuss95
Początkujący

Przesłona, i czas otwarcia migawki w DSC_H3

Witam, otóż mam taki problem. Posiadam od dłuższego czasu apaart Sony DSC_H3.
W instrukcji piszę, że jest możliwość, ustawienia przysłony, oraz czasu otwarcia migawki, lecz nie jest napisanie, jak można to ustawić. Posiada ktoś, może taki aparat, i spotkał się już z takim problemem, z takimi ustawieniami. ?????

6 ODPOW. 6
ripride
Początkujący

strzelam w ciemno na podstawie identycznego tematu o H10 - patrz strona 33 instrukcji.

pzdr.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

czas otwarcia migawki i wartośc przysłony możesz zmienić jedynie w trybie "M"
Przysłonę zmieniasz strzałką w lewo lub prawo, a zmianę wartości czasu wykonasz strzałkami w górę lub dół.
Na stronie Sony Supportmożesz pobrać instrukcję obsługi i na stronie 33 jest to opisane. Czy robisz dokładnie tak jak napisałem ja lub jest napisane w instrukcji ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
wojtuss95
Początkujący

..tak, robię dokładnie, tak jak powiedziałem, lecz jak biorę strzałkami, w górę, w dół, o mi się na trybie M zmienia podświetlenie wyświetlacza..

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a nie naciskasz przez przypadek środkowego przycisku na wybieraku ?
jeśli nie - to spróbuj go nacisnąć i dopiero potem strzałkami.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
wojtuss95
Początkujący

dzięki, pomogło. A możecie mi jeszcze powiedziec tylko jak na M przy jakiej przyslonie , na dworze i w pomieszczeniach??

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

w zależności od okoliczności. w ogóle wiesz jaki ma wpływ przesłona? jeśli nie to polecam przeczytać

Wojt3k napisał(a):

zajrzyjcie tu ;)

http://fotoblogia.pl/2008/11/18/poradnik-dla-poczatkujacych-korzystanie-z-przeslony-i-glebi-ostrosci/


I tam jest jeszcze kilka innych ciekawych artykułów o fotografii np portretowej itp. osobiście polecam :)