anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1, problem ze zgraniem filmów z karty

profile.country.pl_PL.title
3.14-ter
Początkujący

Sony DSC-HX1, problem ze zgraniem filmów z karty

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Od niedawna jestem właścicielem HX1 i generalnie jestem bardzo zadowolony z tego aparatu. Pojawił się jednak problem, który jest co najmniej intrygujący, ponieważ wcześniej nie występował. Otóż po nagraniu filmu, mogę odtworzyć go na aparacie, ale w żaden sposób nie można go zgrać na komputer przy użyciu dotychczasowego softu Sony czyli PBM, co więcej widzę poprzez program poprzednio nagrane filmy i mogę je z tego poziomu odtworzyć, ale tych nowych nie widać i przy próbie polecenia "convert to WMV and save..." wyskakuje komunikat, że plik jest uszkodzony albo nie istnieje :cry:

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :thumbsup:

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Yogi74
Początkujący

Witam.
Mam podobny problem, chociaż mój wydaje sie bardziej poważy. Posiadam od dłuższego czasu kamerę SONY HD (model w tym przypadku nie istotny) do niej dołączony był program Picture Motion Browser i nie miałem żadnego problemu z użytkowanim jego. Ostatmio kupiłem w/w aparat SONY-DSCHX1, z najnowszą wersją PMB, po zainstalowaniu jej zaczęły się kłopoty, Flimy z aparatu są widoczne można je zgrać i obejżeć, ale niestety nagrać płytę AVCHD już nie. Pokazuje się jakiś dziwny komunikat, jakby ten format nie był obsługiwany, kilka razy próbowałem, bez rezultatu. Filmy nagrane kamerą sa ok i można przy pomocy PMB zrobić wszystko. Dzwoniłem do centrum sony dwa razy, obiecali to sprawdzić i oddzwonić. Niestety, czekam już około 7 tygodni :( na telefon. Żadnej informacji. Pewnie się nie doczekam. Mało tego ostatnio podszedłem do tego ponownie i teraz już wogóle nic. W opcjach nie mam nawet AVCHD Creation, ani DVD Creation, tylko utworzenie dysku z danymi, normalnie wywaliło mi jakoś ocje które wcześniej miałem, bo nagrywałem płyty AVCHD, do odtworzenia w BD. Jakaś masakra! Dodatkowo, miałem zgrane filmy z kamery na zewnętrznym dysku, program już ich nie widzi. Ogólnie pomoc Sony w tym temacie jest żadna i nie wiem co dalej z tym zrobić. Jest to dla mnie poważny problem i moco ogranicza możliwości korzystania ze sprzętu. Sprawdzałem na trzech komputerach w domu , tam gdzie zainstalowałem najnowszą wersję PMB z aparatu SONY DSC-HX1 zaczęły się w/w kłopoty. Obecnie wszystko mam wywalone i myślę co dalej z tym zrobić, klika razy odinstalowałem i instalowałem różne wersje (starsze też) + aktualizacje ze strony Sony, niestety nic nie wróciło do normy. Może ktoś pomoże. Dzięki. Pozdrawiam

gosiaczek-----
Początkujący

Krótko mówiąc, w mojej hx1 ten sam problem. Po skopiowaniu wszystkich plików na komp, filmy nie możliwe do odtworzenia ani w kompie ani w aparacie - błąd pliku :c8 . Co więcej nie można nagrywać nowych filmów- błąd systemu. Kod awarii: C:32:01. Czy ktoś wie jak to naprawić? Gwarancja takie rzeczy obejmuje? No i jak przenosić filmy, żeby ich nie psuć? W instrukcji obsługi znalazłam tylko radę żeby odłączyć z zasilania i włączyć - śmiechu warte. Chyba pozostaje serwis:(

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,
Polecam skontaktować się w tej sprawie z najbliższą Autoryzowaną Stacją Serwisową Sony.

http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 437162.pdf

Pozdrawiam,

gosiaczek-----
Początkujący

Dzięki za radę, oczywiście w serwisie byłam, tam dali mi numer do "wsparcia technicznego" Sony,sympatyczny pan wyjaśnił jak naprawić błąd i już jest ok :thumbsup: Usterka nie była tak straszna jak się wydawało :c2

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gosiaczek napisał(a):

Usterka nie była tak straszna jak się wydawało :c2


Cieszę się, że wszystko się pomyślnie wyjaśniło :smileythumbsup: