anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz


2). Wizjerek elektryczny, to porażka SONY – po prostu atrapa. Mały kąt widzenia, kiepski widok i nie sposób odczytać, co za napisy (ikony) w nim się pojawiają. :nerd:
Zazwyczaj korzystam z wizjera, gdy słońce zakłóca widoczność na wyświetlaczu LCD lub, gdy robię zdjęcia na dużym zoomie. Ani ja, ani sprzedawca nie doszukaliśmy się jakiejkolwiek regulacji wizjera w HX-1.
== nie używałem jeszcze, bo wyświetlacz jest dostatecznie jasny ( vide; opcje ustawienia LCD )

To, że wyświetlacz jest jasny, nie usprawiedliwia kiepskiej widoczność przez wizjer.
Prześledziłem teraz instrukcję HX-1 i okazuje się, że jest regulacja wizjera. Szkoda, że nie wiedział tego sprzedawca (a sklep jest wymieniony przez SONY, jako jeden z ich punktów sprzedaży).
Ciekawe, na ile skuteczna jest ta regulacja(?)

3). Zbyt czuły przycisk nastawy ostrości (czyli spustu migawki). Chciałem wcisnąć do połowy by upewnić się, że jest ostrość - tymczasem zrobiło się zdjęcie. A ja tylko dokonywałem przymiarki. Kolejne testy tego zagadnienia wypadały różnie (50/50).
== ani razu sie mi to nie zdarzyło ?! Pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Nastaw na max zoom i wtedy spróbuj.
A być może nie wszystkie egzemplarze są sobie równe?

7). Przy kręceniu filmu - odgłosy wiatru dają się we znaki, zakłócają odbiór fonii – widocznie brak tłumienia szumów wiatru.
= w sklepie,w którym-jak piszesz-go oglądałeś był wiatr ;-). Nakręciłem sporo filmów w róznych warunkach i nic takiego nie zauważyłem. To nie tylko moje zdanie.

W sklepie były wiatry - sprzedawca osobiście je puszczał (jak szukał regulacji wizjera).
A tak powaga - oglądałem filmik z gór nakręcony HX-1. Wiatr "dawał" po uszach.

9). Punkt pomiaru światła jest narażony na przysłanianie palcami prawej ręki – trzeba o tym pamiętać i odpowiednio trzymać aparat.
== chyba coś pomyliłeś > chyba miałeś na mysli lampke wspomagającą Autofocus ?
quote]

Zgadza się - fakt, to jest lampka samowyzwalacza (wg instrukcji).

ci.nek
Początkujący

andrzej186 napisał(a):

2). Wizjerek elektryczny, to porażka SONY – po prostu atrapa. Mały kąt widzenia, kiepski widok i nie sposób odczytać, co za napisy (ikony) w nim się pojawiają. :nerd:


Wizjer ma możliwość regulacji ostrości, więc proponuję za pomocą pokrętła na wizjerze ustawić jego ostrość dostosowaną do wzroku. Jeszcze taka uwaga, żeby wizjer był bardzo czytelny musiałby mieć co najmniej 1,5 cala wiec nie byłby już wizjerem tylko LCD :)

andrzej186 napisał(a):

Zoom cyfrowy nie 40x (całkowity) tylko 2x (po co mataczyć i liczyć na to, że ktoś się nabierze?!).


Zoom cyfrowy jest ustawiony automatycznie na inteligentny czyli dostosowany do rozmiarów zdjęć. Nie wiem jak jest w HX1 ale pewnie podobnie do h50, czyli przy zajęciach maksymalnych rozmiarów zoom cyfrowy w ogóle nie występuje, a przy trybie VGA jest chyba 80 krotny czyli do uzyskania maksymalnej wielkości fotki bez sztucznego powiększania obrazu. Wiec to żadne mataczenie tylko Twoja niewiedza :smileytwisted:

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Z pewnością nie mam zbyt dużej wiedzy o sprzęcie foto, ale po to tu zaglądam, żeby „czegoś” się dowiedzieć. Opisuję swoje spostrzeżenia tak, jak ja to widzę (i myślę, że wielu innych, których fotografia cyfrowa zafascynowała i stawiają pierwsze kroki w tym środowisku).

Przy 20-krotnym zoomie optycznym dodać 80x zoom cyfrowy (jak pisze Ci.nek), to dla mnie niewyobrażalne. Chyba można by Twardowskiego na księżycu oglądać o ile dałoby się go pocelować. Ja rozumiem to w ten sposób, że 20x zoom optyczny i 2x zoom cyfrowy, to wyjdzie nam 40x zoom całkowity. A gdy zamiast 2x damy 40x cyfrowego albo jak pisze Ci.nek 80x, to wyjdzie 1600-krotne przybliżenie. Dobrze kombinuję, czy chodzi tu o co innego?

I jeszcze tylko o tym nieszczęsnym wizjerku. Już pisałem, że znalazłem w instrukcji, jak go regulować. Sprawdzę tylko na ile skuteczna jest ta regulacja w praktyce.
Czasami korzystam z wysłużonego kompaktu Konica-Minolta Dimage Z5 i nie ma on 1,5 calowego wizjera, a jest w nim widoczne to co trzeba. Czyli nie w wielkości tkwi problem.

ci.nek
Początkujący

W moim H50 jestem zadowolony z wizjera i nie narzekam na niego. Nie korzystałem jeszcze z HX1 wiec nie wiem jak dokładnie w nim jest wizjer, ale myślę że nie gorszy niż w h50.
W załączniku jest fragment instrukcji hx1 dotyczący zoom'u

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
shrek-----
Nowicjusz

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, więc się przedstawię. Mam na imię Daniel, lat 33, jestem z Malborka.
Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu i muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenie jest piorunujące. Jednak mam pewien problem. Po włożeniu karty pamięci-posiadam dwie takie same-na wyświetlaczu mam komunikat "Ta karta Memory Stick nie może nagrywać ani odtwarzać" Pojawia się za każdym razem, gdy włączę zasilanie lub przejdę z trybu przeglądania do fotografowania.
Moje karty to dwie SONY MS PRO Duo Mark2 8GB.
Co z tym komunikatem? Aha, zdjęcia i filmy oczywiście się zapisują na karcie.
Czekam na jakąś pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam.

ci.nek
Początkujący

Witaj na forum. Gratuluje zakupu.
Spróbuj sformatować karty aparatem.
A w ogóle czy te karty kiedyś działały normalnie w innym aparacie, czy są nowe?

profile.country.pl_PL.title
shrek-----
Nowicjusz

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Karty są nowe, a formatowanie niczego nie zmieni.
Może się to przyda komuś. Karty typu MS PRO Duo są trochę starszego typu i ten komunikat będzie się pojawiał. Jest to związane z szybkością transferu, jednak nic nie przeszkadza w jej użytkowaniu. Jeżeli ktoś nie chce tego komunikatu, musi kupić kartę MS PRO Duo HG lub HX. Są to najnowsze i niestety bardzo drogie karty. Informacje uzyskane po rozmowie z Biurem Obsługi Klienta Sony.
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

shrek napisał(a):

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Karty są nowe, a formatowanie niczego nie zmieni.
Może się to przyda komuś. Karty typu MS PRO Duo są trochę starszego typu i ten komunikat będzie się pojawiał. Jest to związane z szybkością transferu, jednak nic nie przeszkadza w jej użytkowaniu. Jeżeli ktoś nie chce tego komunikatu, musi kupić kartę MS PRO Duo HG lub HX. Są to najnowsze i niestety bardzo drogie karty. Informacje uzyskane po rozmowie z Biurem Obsługi Klienta Sony.
Pozdrawiam



Mam HX-1 i SONY MS PRO Duo Mark2 8GB. Nie mam ani dziwnych komunikatów, ani żadnych problemów z transferem.Więc to nieprawda,że " ....ten komunikat będzie się pojawiał... ".

oldguest
Początkujący