anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

andrzej186 napisał(a):

A te uszczypliwe uwagi pod moim adresem nie świadczą o Panu pozytywnie, a zwłaszcza jako o reprezentancie SONY – bo myślę, że jest nim Pan


źle myślisz.
Reprezentanci firmy SONY Poland mają na niebiesko wpisaną taką informację w stopce.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Dzięki „kris”,
i jeszcze parę wyjaśnień do „franek”:

1). Nie może Pan zrozumieć – po co mi ładowarka i zasilacz sieciowy w zestawie do aparatu. Wyjaśniałem to dwa posty wcześniej, ale widocznie nie znalazł Pan tego, więc jeszcze raz –
dla przykładu:
- Narobiłem sporo zdjęć i filmów i chciałoby się je teraz obejrzeć. Podłączam aparat pod TV i oglądam fotki, ale wkrótce „klapa”, bo akumulator się rozładował. Co prawda akumulator ma dość długi czas rozładowania, ale ja przyszedłem prosto z pleneru (czyli był już sporo rozładowany) i byłem ciekaw, jak wyszły zdjęcia, więc go od razu zaprzęgnąłem do wyświetlania. Gdybym miał zasilacz sieciowy, to podłączyłbym aparat do niego i spokojnie oglądał, a w tym samym czasie wyjęty z aparatu akumulator powędrowałby do ODDZIELNEGO URZĄDZENIA, jakim jest ładowarka i w niej odzyskiwałby swoją sprawność.

2). W kwestii - dlaczego SONY nie doposaża aparatu w więcej akcesoriów? Najpierw Pan ich bronił, a teraz dobitnie ujął w złym świetle:
- cyt. z „franek” – „…ponieważ już by nie miało możliwości zarobienia na tej naklejce, tak samo na pokrowcu, zasilaczu sieciowym itd. …”
Moja rada: - nie broni się przegranych spraw, bo pogrąża się jeszcze bardziej.
3).
Nie(!) - „3).” już nie będzie – WYSTARCZY…
Mam inną „zagwozdkę”, ale to później.

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Zamierzam zakupić kartę pamięci do aparatu HX-1 i zajrzałem na stronę
„http://www.sony.pl/product/ms-pro-hg-duo-hx/mshx4g#pageType=TechnicalSpecs”
tam, gdzie są pokazane karty Memory Stick PRO HD Duo i konkretna karta MSEX4G.
Na tej stronie w zakładce pt. FUNKCJE podano:

"• Transmisja danych z prędkością do 30 MB/s – szybkie przesyłanie dużych ilości danych "
natomiast w zakładce DANE TECHNICZNE podano:
"Prędkość odczytu / zapisu (8-bitowa transmisja równoległa, MB/s) 30
Prędkość przesyłania danych (8-bitowa transmisja równoległa, MB/s) 60
Minimalna prędkość zapisu (8-bitowa transmisja równoległa, MB/s) 60

Nic z tego nie rozumiem, a chciałbym porównać tą kartę z innymi pod kątem szybkości zapisu i odczytu danych, bo takie parametry podają inni producenci i dlatego,
bo tu na forum przeczytałem, że prędkość zapisu zdjęć w aparacie zależna jest od możliwości karty pamięci, jaką on posiada.

W związku z powyższym:
- czym różni się transmisja danych od prędkości ich przesyłania, bo wskazane są dwie różne wartości (30 i 60 MB/s)?
albo:
podana jest minimalna prędkość zapisu - 60 MB/s, a prędkość odczytu/zapisu - 30 MB/s. O co tu chodzi, czy może mi to ktoś wyjaśnić?
Dziękuję.

franek-----
Początkujący

andrzej186 napisał(a):


1). Nie może Pan zrozumieć – po co mi ładowarka i zasilacz sieciowy w zestawie do aparatu. Wyjaśniałem to dwa posty wcześniej, ale widocznie nie znalazł Pan tego, więc jeszcze raz



Rozumiem po co ale ja to widze inaczej. Chce równocześnie ładować zapasowy akumulator i robić zdjęcia w zasilaczem się nie da przy ładowarce akumulatorowej się da. Ja wolę ładowarkę akumulatorową niż zasilacz w komplecie.

andrzej186 napisał(a):

W kwestii - dlaczego SONY nie doposaża aparatu w więcej akcesoriów? Najpierw Pan ich bronił, a teraz dobitnie ujął w złym świetle:
- cyt. z „franek” – „…ponieważ już by nie miało możliwości zarobienia na tej naklejce, tak samo na pokrowcu, zasilaczu sieciowym itd. …”



To nie jest żadne złe światło każdy na każdym kroku tak robi w ten sposób się kręci biznes inaczej nie by biznesu przecież to żadna tajemnica.

luvr-----
Początkujący

andrzej186 napisał(a):



Moja rada: - nie broni się przegranych spraw, bo pogrąża się jeszcze bardziej.


moja rada: zacznij robic zdjecia :c12

ja chciałem kupic najwyższy model sony a 900 - wydatek 8 tysiecy i co sie okazuje - nie ma takiego zasilacza w zestawie :shock:
skandal....
na dodatek nie ma lampy blyskowej :shock:

jeszcze wiekszy skandal :smileyexclaim:









:smileyhappy:

profile.country.en_GB.title
amatorka
Początkujący

Witam!
Ja troszkę z innej beczki. Mam sony hx1 bez polskiego men. Czy jest możliwość wgrania polskiego menu? Może ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziękuję z odpowiedź.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie ma możliwości wgrania innych języków.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Witek77-----
Początkujący

Rozważam zakup hx-1. Oglądałem go w sklepie( w końcu trzeba dotknąć, zobaczyć itd.) jednak sprzedawca zasiał we mnie wątpliwość. Pokazując stojący obok h50 stwierdził, ten to ma obiektyw szklany -Zeiss a hx to plastik/być może chodziło mu o soczewki/. A w ogóle to namawiał na kupno aparatu firmy konkurencyjnej.
Dlatego pytanie do osób dobrze zorientowanych- jak to jest z obiektywem w hx-1? Mam nadzieję, że ów sprzedawca nie był zorientowany. Być może nie ma co robić problemu ale chętnie usłuszałbym opinie znawców tematu.
I jeszcze druga sprawa; sugerowano mi do hx1 kartę pamięci, podobno III generacji(kwestia zapisu), za 300 zł. Co Wy na to?

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witek77 napisał(a):

Rozważam zakup hx-1.
Dlatego pytanie do osób dobrze zorientowanych- jak to jest z obiektywem w hx-1? Mam nadzieję, że ów sprzedawca nie był zorientowany.


SONY HX-1 ma obiektyw najwyższej klasy, tzw seria "G" - chciałbym taki mieć w mojej lustrzance.

Witek77 napisał(a):


I jeszcze druga sprawa; sugerowano mi do hx1 kartę pamięci, podobno III generacji(kwestia zapisu), za 300 zł. Co Wy na to?



Za 300 zł? :shock: Chyba grubo przesadził! Jakiej pojemności i firmy ta karta była?
W zeszłym tygodniu kupowałem kartę zapasową MS do lustrzanki (pasuje tu i tu), za 2 GB Sandiska Ultra II zapłaciłem kilkadziesiąt zł. Sandisk Extreme III 4GB był za ok. 140-170zł (oglądałem kilka kart więc nie pamiętam dokładnie która za ile, ale przedział, jw.

Zmieniłbym sklep/sprzedawcę :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witek77 napisał(a):


Dlatego pytanie do osób dobrze zorientowanych- jak to jest z obiektywem w hx-1? Mam nadzieję, że ów sprzedawca nie był zorientowany. Być może nie ma co robić problemu ale chętnie usłuszałbym opinie znawców tematu.


Tak szczerze, to nie wiem jakie jest tworzywo z którego wykonano soczewki i prawdę mówiąc niewiele mnie to interesuje. Wystarczy sobie zrobić kilka zdjęć i już wiadomo, że Sony nie przykleja znaczka "G" bez powodu.

Aparat jest dla mnie absolutną rewelacją tego roku jeśli chodzi o dział foto w Sony.

Witek77 napisał(a):

I jeszcze druga sprawa; sugerowano mi do hx1 kartę pamięci, podobno III generacji(kwestia zapisu), za 300 zł. Co Wy na to?


Są to karty z serii MS Pro Duo Mark 2, Pro HG Duo HX i Pro HG Duo i jeśli naprawdę zależy Ci na szybkim zapisie to o ile portfel na to pozwala warto się pokusić. Na zwykłej Ms Duo zapis serii 10kl/sek trwa jednak prawie 20 sek.