anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tomek76k7 napisał(a):

bardzo chciał bym mieć następce r1 a po drugie to sprzęt jest tak samo ważny jak i fotograf bo z g...a czekolady się nie ulepi


Rozumiem, że R1 jest w takim razie niewystarczającym sprzętem dla Ciebie.
Mam poważne wątpliwości czy z takim podejściem jak prezentujesz, następca R1 cokolwiek zmieni w Twoim fotografowaniu. :)

ci.nek
Początkujący

tomek76k7 napisał(a):

a po drugie to sprzęt jest tak samo ważny jak i fotograf bo z g...a czekolady się nie ulepi



nie no podejście gadżeciarza :smileyhappy: Wielu ludzi nie ma pojęcia jak robić fotki najprostszym aparatem a mowa czymś bardziej skomplikowanym, a potem żale, że aparat słaby i na siłę wytykanie wad.

Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

Rozumiem, że R1 jest w takim razie niewystarczającym sprzętem dla Ciebie.
Mam poważne wątpliwości czy z takim podejściem jak prezentujesz, następca R1 cokolwiek zmieni w Twoim fotografowaniu. :)
patrząc na twoją galerię to nie prezentujesz nic ciekawego a śmiejesz się z innych

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Czy można gdzieś zakupić ładowarkę samochodową (tzn. na 12 V)
do akumulatora typu NP-FH50 (6,8 V 870 mAh Li-jon)
z aparatu DSC-HX1 (?)

3546-----
Początkujący

andrzej186 znalazlem jedna na allegro http://allegro.pl/item684732158_ladowar ... a_330.html

oldguest
Początkujący

Jedna nasza klienta załatwiła sobie nieoryginalną ładowarką akumulator tak że trzeba było kupić nowy ponieważ aparat zgłaszał nieoryginalność baterii...

Polecam zakup przetwornicy z 12 na 230V dostępnej w sklepach motoryzacyjny i korzystać z oryginalnej ładowarki przy okazji można ją wykorzystać do lądowania telefonu, podłączenia laptopa itd.

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Dzięki za informacje. Z pewnością są przydatne, ale "idą" w dwóch kierunkach, więc trzeba je rozważyć.
Na fotce (z linka od Tomka) ta ładowarka 12V ma inne wejście niż oryginalna na 240V. Widać było 2 bolce, a tymczasem akumulator ma 4 styki. Niby 30 zł to nie majątek, ale szkoda byłoby 150 zł na nowy akumulatorek.

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Taaak... akumulatorek za 150 zł do HX1 (czyli zamiennik: ZOOM NP-FH50 7,4V i 900mAh) nie radzę kupować!. Po prostu nie pasuje do gniazda akumulatora w aparacie. Nie "zaskakuje" zatrzask trzymający baterię i klapka się nie domyka. Klapkę na siłę można zamknąć i aparat będzie działał, ale narażamy ją na uszkodzenie. Poza tym styki aparatu i akumulatorka nie za bardzo są spasowane, bo po pewnym czasie następowało przerwanie zasilania. Na dodatek do ładowarki ten akumulatorek też nie chce się przypasować i brak jest ładowania.
Musiałem go oddać - szkoda, bo kosztował 145 zł.
W Sony Centre są z pewnością oryginały, ale kosztują tyle co akumulator do samochodu - ok. 240-250 zł :c8

ripride
Początkujący

andrzej186 napisał(a):


W Sony Centre są z pewnością oryginały, ale kosztują tyle co akumulator do samochodu - ok. 240-250 zł :c8



no ale przynajmniej działają, choć trzeba przyznać, że ceny maja chore.

profile.country.pl_PL.title
jocer-----
Początkujący

witam wszystkich forumowiczy, jestem tutaj nowy.
tydzień czasu szukałem, czytałem, rozmyslałem jaki a pozbiej czy napewno ten aparat kupić, wczoraj trafiłem na Wasze forum i sie utwierdziłem w decyzji. dzisiaj kupuje HX1 :D
mam nadzieje ze z wasza pomoca bede sie nim cieszył i wykożystywał.
pozdrawiam serdecznie