anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Musiałbyć ustawić aparat w jednym miejscu i zrobić dokładnie ten sam kadr żeby zobaczyć różnicę ;) Tylko daj ISO np. 400

Zapewne na odbitkach nic nie będzie widać, ale na powiększeniu 100% na ekranie powinna być już różnica.

profile.country.pl_PL.title
moloo-----
Początkujący

Witam,

Jestem nowy - witam wszystkich - i właśnie kupiłem HX1 - jest to mój pierwszy kompakt i od razu pytania :

- akumulator jest fabrycznie naładowany do połowy - czy ładować go na maxa teraz i rozładowywać i tak kilka razy (formatować) czy poprostu włożyć do aparatu, używać i załadować dopiero jak się ta "połówka" rozładuje,
- czy jest jakiś filtr, który chroniłby obiektyw,a jeśłi nie ma to pytanie na przyszłość w przypadku porysowania wymienia się całość czy cześć szkła.

Dzięki za te pierwsze informacje

Pozdr

Rafał

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na obiektyw powinien być w zestawie dekielek - chroni wystarczająco. Ponadto warto ze sprzętem delikatnie się obchodzić - "samo" się nie porysuje.
Co do baterii - skoro jest trochę naładowana, to bawić się, poznawać menu itd. aż "padnie". A potem ładować zgodnie z instrukcją.

------------------------------
fotoamator
zibi1969
Początkujący

Witam . Mam pytanie czy ktoś jusz używał telekonwertera "Sony VCL-DH1757 " , jeśli tak to co on daje ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zibi1969 napisał(a):

Witam . Mam pytanie czy ktoś jusz używał telekonwertera "Sony VCL-DH1757 " , jeśli tak to co on daje ?


wprawdzie nie używałem HX1 + telekonwerter, ale wiem co to daje: zwiększa krotność "zooma" o 0,7 czyli z x20 robi się x34. Odbywa się to przy mniejszej lub większej stracie jakości.
Nie wiem czy jest ten telekonwerter potrzebny, bo dwudziestokrotny zoom w moim przekonaniu jest wystarczający, nie mniej jednak jeśli x20 Cię ogranicza - ten telekonwerter będzie dla Ciebie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Warto też dodać że aparat DSC-HX1 posiada ogniskową do 560mm (oczywiście w przeliczeniu na 35mm). Po założeniu w/w konwertera końcowa ogniskowa przesunie się do 952mm :shock: Aby uzmysłowić co można zrobić z takim przybliżeniem to np. księżyc zajmuje około 1/3 kadru przy takiej ogniskowej.

profile.country.pl_PL.title
Hardware93
Początkujący

Siemka
Jestem szcześliwym posiadaczem HX1 jest on superowy tylko mam jeden problem przy robieniu zdjęć w pomieszczeniach, zdjęcia wychodzą jakby prześwietlone. Nie są one w pełni prześwietlone ale są bardzo naświetlone. Np to zdjęcie :NR 1. (zaznaczam że zdjęcie nie jest robione przy wiekszej mocy lampy) albo np zdjęcie NR 2 które jest prześwietlone i to kompletnie. I czy da się temu jakoś zaradzić może jakieś ustawienia muszę pozmieniać.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

trzeba w takich przypadkach zmniejszyć moc błysku (pot. korekcja błysku)
na 71 stronie instrukcji wyczytałem, że można to zrobić w następujący sposób:
MENU => 0 EV (moc błysku) => żądany tryb (w przypadku przepaleń zmniejsz siłę błysku na np. -0,7 lub -1,0 )
taką korekcję siły błysku można wykonać w trybach: P, A, S ,M

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ponadto dajesz aparatowi i jego automatyce trudne zadania, mogą byc niewykonalne.
W 1. Ustaw mniejsze ISO (po co 800?) ustaw priorytet przysłony, a jest duża szansa, że automatyka dobierze migawkę i siłę błysku odpowiednio.
W 2. Czas 1s i dowalone lampą. Co chciałeś uzyskać? Dlaczego tak ekstremalne warunki?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Hardware93
Początkujący

Dzięki za porady. Co do wypowiedzi pana Tadeusza to jestem na razie początkujacy i jeszcze tak dokladnie nie znam aparatu. A korzystajac z okazji to mam jeszcze takie pytanie. Robiłem zdjęcia architekturze i niektóre zdjęcia powychodzily dosc nie ciekwie czym jest spowodowany ten efekt na scianie na zdjeciu.