anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Hardware93 napisał(a):

Dzięki za porady. Co do wypowiedzi pana Tadeusza to jestem na razie początkujacy i jeszcze tak dokladnie nie znam aparatu.
Nie ma rady - trzeba poznać - poczytać trochę, popracować na automatycznych ustawieniach i patrzeć co automatyka ustawiła... no i ćwiczyć :)
A korzystajac z okazji to mam jeszcze takie pytanie. Robiłem zdjęcia architekturze i niektóre zdjęcia powychodzily dosc nie ciekwie czym jest spowodowany ten efekt na scianie na zdjeciu.


Co masz na myśli? Odpadający tynk? Nie widze tam niczego ciekawego/niepokojącego?
Poza tym - zalecamy 800pikseli na dłuższym boku. Dajesz połowę i... niewiele widać.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Hardware93
Początkujący

no ma pan racje jestem poprostu przyzyczajony do swojego starego aparatu a w nim byla zupelnie inna reprodukcja kolorow. A mam jeszcze takie jedno pytanie bo wygrzebalem cos takiego na allegro http://www.allegro.pl/item869094999_konwerter_vcl_dh0758_lodz_ss_gw24.html wiem ze jak narazie do HX1 jest tylko telekonwenter ale ten szeroko kontny konwenter jest do H1 jak czytalem to konstrukcyjnie sa podobne moze by pasował??

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Hardware93 napisał(a):

jak czytalem to konstrukcyjnie sa podobne moze by pasował??


Nie wiem, nie używałem. Sprawdź średnicę mocowania (czy to w ogóle mechanicznie będzie pasować), jak tak, można zapytać sprzedawcę, w końcu jego towar, pewnie się orientuje, choć jak w opisie nie ma, że pasuje, to wątpię. Ale HX-1 już ma dość szeroko (ekwiwalent 28mm) - potrzebny Ci szerszy kąt? I masz jeszcze panoramę do dyspozycji ;)

------------------------------
fotoamator
moby76
Poszukiwacz

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, potencjalnych posiadaczy modelu HX1, jest już w posiadaniu tulei dystansowej dopasowanej do tego modelu??? Domyślam się, że można coś "sklecić" z akcesoriów dostępnych na rynku. Ja szukałem, szukałem, nic nie znalazłem i przyznam się, że nie mam już siły ;)
Proszę o pomoc z góry dziękując!

I jeszcze jedno pytanko, czy wiecie może jaka jest średnica gwintu, który jest na obudowie obiektywu od wewnątrz??? Jest taka sama jak w H50???

moby76
Poszukiwacz

Widzę, że żaden z forumowiczów nie jest posiadaczem HX1 ;)

moby76
Poszukiwacz

I kontynuuje (aż do znudzenia i rozwiązania problemu;), temat możliwości montażu filtrów fotograficznych na obiektywie aparatu fotograficznego Sony DSC-HX1.
Przeszukując w internecie przeróżne sklepy i fora znalazłem tulejkę do HX1, która pasuje również do Olympusa SP 590 (link poniżej):

http://veneklund1741.dontexist.com/bowe ... ameras.asp

Spotkałem się z różnymi zdaniami na temat stosowania tulejek. Dręczy mnie jedna sprawa, a mianowicie czy przy wykonywaniu fotografii na szerokim kącie (28mm) z zamocowaną tuleją i filtrem nie będzie zjawiska winietowania??? Dodam, że Olympus SP 590 "zaczyna" od 26mm.

Pytam, ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia, a chcę uniknąć niepotrzebnego wydatku.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów!

profile.country.pl_PL.title
mario-sz
Początkujący

i sądzisz, że my tą tuleję kupimy, sprawdzimy i damy Ci znać czy pasuje? :c4 :slight_smile:

Robertone-----
Początkujący

Witam
Mam zamiar kupić ten aparat i mam takie pytanie czy podejdzie do niego Raynox Konwerter makro DCR-250 i czy oprócz tego trzeba dokupić coś jeszcze aby to dobrze działało w makrofotografii(sorry za pytanie laiczne)?

profile.country.pl_PL.title
moloo-----
Początkujący

Witam,

Gdzieś na forum już spotakłem się z tym problemem, ale mimo usilnych starań nie mogę znaleźć tego posta.

Mam pytanko dotyczące akumulatora - gdy akumulator jest naładowany całkowicie to przy ciągłym (aparat w użytku kilaka razy w tygodniu) użytkowaniu wykonuje nim tyle zdjęć ile podaje instrukcja. Jednak gdy mam jakąś przerwę w korzystaniu z aparatu (tydzień , dwa) to po włączeniu aparatu naładowanie akumulatora spada (a nawet jest wyładowany całkowice (to całkowite to przy nie korzystaniu z aparatu ponad miesiąc).

Czy jest to jakaś wada apararu / akumulatora ?

Dzięi za info

profile.country.pl_PL.title
jocer-----
Początkujący

Witam,
moze głupie pytanie ale od początkującego.
czy do aparatu HX-1 sciaga sie aktualizacje oprogramowania czy nie ma takiej opcji??
pozdrawiam