anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
vBonifa
Nowicjusz

UBP-X800 + KD-49XF7596 problem z audio CD

Witam,

od ponad tygodnia jestem posiadaczem UBP-X800. Podłączyłem go dwojako - do TV Sony KD-49XF7596 kablem HDMI i amplitunera Harman Kardon AVR 150 kablem coaxialnym. Borykam się z odtwarzaniem oryginalnych, sprawnych płyt audio CD przez wyjście coaxialne. Otóż odtwarzacz kilka razy na odsłuch płyty przeskakuje o kilka sekund do przodu. Oczywiście Sony odsyła do serwisu, zamiast pomyśleć nad problemem. Wczoraj chciałem zobaczyć, jak to wygląda 'na wizji', więc włączyłem telewizor i uważnie 'oglądałem' słuchaną płytę. Okazało się, że 2 kolejne płyty też obejrzałem i problem nie wystąpił. Jak tylko wyłączyłem telewizor, odtwarzacz zaczął znowu gubić sekundy. Dzisiaj po opisaniu Sony moich obserwacji, próbowałem skontaktować się telefonicznie. Nie udało się. Zacząłem więc grzebać dalej. Odłączyłem kabel HDMI od telewizora i znów przeskakiwanie się skończyło. Wymieniłem kabel HDMI na inny, zmieniłem wejście w TV - przeskakiwanie wróciło. Zacząłem więc po raz kolejny czytać menu w TV i w odtwarzaczu. Znalazłem opcję w odtwarzaczu na wyjście audio i zmieniłem ją z Auto na HDMI2 (do którego notabene nie mam nic podłączone) i słucham już trzeciej płyty z kolei. Nic nie przeskakuje. Mam nadzieję, że Sony pomyśli nad jakąś poprawką, a tymczasem dla fanów odsłuchu audio CD na tym odtwarzaczu, polecam ten workaround. 

--

Bonifa

Kto dodał ten temat do Ja też