anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NWZ-E438F - problem z aktualizacją pod XP

profile.country.pl_PL.title
spolRudolf1mqexw
Początkujący

NWZ-E438F - problem z aktualizacją pod XP

Witam.

Próbowałem zaktualizować na 4-rech komputerach firmware i za każdym razem kończyło się tak samo:
"Cannot detect device"
I tak sobie myślę - to są jakieś żarty?
Spróbowałem na czwartym komputerze i efekt był tak:
Current Firmware 0.00

Na dodatek wyświetlało mi, że mam usunąć zabezpieczenie przed zapisem.

Oczywiście wszystko zgodnie z tym jak radzi Sony...

Długa korespondencja z działem wsparcia Sony skończyła się tym, że skierowali mnie do Centrum Serwisowego... ehhh

Ktoś też tak miał? I jak z tego wybrnął?

Poza tym małym kuku, to ten odtwarzacz jest czad.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,
Z informacji jakie uzyskałem wynika, że zamieszczone oprogramowanie pod podanym niżej adresem nie posiada błędów. Pobranie na komputer odbyło się poprawnie.

http://www.sonydigital-link.com/dna/downloads/firmware/firmware.aspx?site=odw_pl_&m=NWZ-E438F&f=NWZ_E430_V1_02_FW_UP

Aby uniknąć kłopotów przy „wprowadzaniu” oprogramowania do odtwarzacza, zapisz proszę pobrany plik w komputerze. Zamknij połączenie internetowe, nie uruchamiaj innych programów. Uruchom zapisany plik, a następnie podłącz odtwarzacz. Jeżeli w odtwarzaczu jest starsza wersja oprogramowania, zostanie zaktualizowana do wersji 1.02.
Niemożność wgrania oprogramowania do sprzętu może być spowodowane przez inny program lub programy, które są aktywne i „przeszkadzają” w zainstalowaniu oprogramowania. Jeżeli nadal będą występowały problemy, konieczna będzie wizyta w Centrum Serwisowym Sony. Wykaz punktów poniżej:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
spolRudolf1mqexw
Początkujący

Bez urazy... ale czasem mam wrażenie, że w infoliniach traktują klientów jak ...
Tak właśnie się czuję.

Napisałem przecież próbowałem zgodnie z instrukcją SONY na czterech komputerach z Windowsem XP.

Czyli odłączone urządzenia USB, folder c:\FWUP itd...

W tym na Notebooku BEZ połączenia internetowego również nie było powodzenia.
Na wszystkich tych komputerach sam odtwarzacz był rozpoznawany i można było wgrywać np. muzykę.
Jednak nie było jakiejkolwiek reakcji ze strony "updatera" firmware poza... "Please connect device".

Jednocześnie perspektywa udania się do najbliższego CS Sony (Bydgoszcz, ul. Ogrody) nie napawa mnie optymizmem... To CS jest takie... hmmm "opieszałe" i niemiłe podejście do klienta...
Tak przynajmniej było z 4 lata temu... I w ten sposób zraziłem się do serwisów Sony...

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Na forum nie zajmują stanowiska pracownicy serwisów. W sytuacji, kiedy wykonałeś wszystkie czynności poprawnie, a pomimo tego nie jesteś w stanie przeprowadzić operacji do końca, pozostaje kontakt z Centrum Serwisowym Sony, tam otrzymasz pomoc.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;