anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak fotografować w lesie????

MDM-----
Początkujący

Jak fotografować w lesie????

Mam H50, przed tem używałam 3 lata P100. Często robimy z dzieciakami spacerki do lasu. Niestey od czasu jak mam H50 zdjecia w lesie są totalną porażką.
Różnych ustawień próbowałam. Niestety. Zdjecia sa nieostre, poruszone. Na zoomie wygladają jak "obrazki maleowane farbką". Z lampą też kiepsko.
Moze coś podpowiecie? Załązcam przykładowe 3 zdjęcia

20 ODPOW. 20
oldguest
Początkujący

Polecam zakup statywu, wyłączenie lampy oraz stabilizacji i zrobienie zdjęcia na auto wyzwalaczu 2sec. Wiem że to trochę uciążliwe ale zdjęcia wyjdą żyletka. Jeszcze można ustawić ISO 100 albo 200 aby szumy nie było.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dwa pierwsze zdjęcia były robione z bardzo długim czasem: 1/5s i 1/6s. Nawet z SSS trudno utrzymać nieporuszone. Czy w aparacie jest poprawnie ustawiony czas i data?
Bo z exifu wynika, że zdjęcia były robione we wrześniu w południe. Nawet w lesie powinno być jaśniej. Chyba, że na obiektyw założono jakiś filtr lub konwerter.
Jak faktycznie było tak ciemno, to rzeczywiście tylko statyw może pomóc.
Albo chociaż położyć aparat na jakimś pieńku, lub choćby ręce o drzewo zaprzeć. No i kadrować przez wizjer - to zawsze poprawia stabilność.

------------------------------
fotoamator
MDM-----
Początkujący

Tak, data jest prawidłowo ustawiona. I w lesie wcale nie było ciemno.
Nie zakładałam żadnych filtrów.

A spacer z aparatem i statywem raczej odpada :(

Dla porówniania zdjecia z lasu robione kiesyś Sony P100. Przy nich H50 napardwę kiepsko wypada :((((

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wg. mnie teraz (na tych nowszych fotkach) po prostu miałeś ciemniej w lesie
przez to aparat musiał dobrać dłuższy czas, który spowodował, że zdjęcia są poruszone

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
leziony
Początkujący

nie wiem.

oldguest
Początkujący

Kris masz racje. Polecam ustawić odpowiedni czas i teoretycznie po sprawie. Inne fotki z lasu właśnie z podobnym problemem są w moim pierwszym temacie z tego co się nie mylę. Także mógłbyś zlukać. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witam,
W nawiązaniu do tematu, uzupełniając porady salonu CS Bielsko, Tadeusza oraz krisa chciałbym zwrócić uwagę na pewne „techniczne” zagadnienie, które już częściowo opisałem przy okazji innego postu. Aparat DSC-H50 został stworzony z myślą o osobach potrzebujących bardzo dużego zbliżenia optycznego. Sprawdza się w podróży, gdzie z różnych względów nie możemy zabrać aparatu z wymiennymi obiektywami ( lustrzanki ). Nie może jednak konkurować z lustrzankami, które posiadają m.in. znacznie większy przetwornik obrazu, co sprawia, że przy tej samej ilości punktów pikseli wykonują ostrzejsze fotografie i mniej „zanieczyszczone” ( szum cyfrowy ). Porównałeś model DSC-H50 z DSC-P100, poniżej zamieściłem informację na temat ich przetworników, z których wynika, że DSC-P100 został wyposażony w większy fizycznie przetwornik obrazu. Oczywiście nie jest to jedyny parametr, który wpływa na końcową jakość zdjęcia, ale mam nadzieję, że to porównanie wyjaśnia część poruszonego zagadnienia. Być może powinieneś rozważyć zakup lustrzanki.

7.18 x 5.32 mm - DSC-P100
6.16 x 4.62 mm - DSC-H50
23,6 x 15,8 mm - Lustrzanka Sony systemu APS-C


Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
ripride
Początkujący

ja w lesie z fotkami nie mam problemów nawet gdy pstrykam coolpixem L16 i wychodza duzo lepiej niz te wstawione przez MDMa :P

jak wróce do domu wrzuce kilka fotek z lasu robionych H-50, troche podrasowanych ale i bez tego wygladały bardzo przyzwoicie.

ripride
Początkujący

zgodnie z obietnica - leśne zdjęcia h-50