anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony H10

dudikof157-----
Początkujący

Sony H10

Witam wszystkich!
Kilka dni temu kupiłem sobie sony h10. Aparacik ok, w dzień przy dobrym świetle, ale jak tylko jest trochę ciemniej (nie mówię tu o nocy) np. w pokoju przy słabszym świetle zdjęcia wychodzą rozmyte. Jeśli dana osoba się w ogolę nie porusza jest ok, ale jak tylko delikatnie machnie tą ręką wychodzi smuga (smuga ale tylko tej poruszanej ręki reszta zdjęcia jest wyrażna). Jeśli zmienię na tryb w "ruchu" niestety lampa się nie włączy i zdjęcie wychodzi ciemne. To samo miałem z sony h2, ale tam był tryb półautomatu i skracałem czas migawki a w tym aparacie nie ma chyba takiej funkcji. Co mam zrobi aby zdjęcia były ok. Z góry dziękuje za odp.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z tego co wiem H10 posiada zarówno tryb P jak i M więc wypadałoby zajrzeć do instrukcji obsługi, a nie wypisywać że "chyba nie ma takich funkcjii" ;)

A jeśli zdjęcia wychodzą rozmyte - zwiększ czułość (ISO), jeśli to nie pomoże - doświetlaj lampą.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tak jak Lajam zauważył
najpierw instrukcja, potem forum.....
a w aparacie najpierw zmniejszasz przysłonę, potem zwiekszasz iso, a jeśi to nie pomoże - korzystasz z lampy

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

tak jak Lajam zauważył
najpierw instrukcja, potem forum.....
a w aparacie najpierw zmniejszasz przysłonę, potem zwiekszasz iso, a jeśi to nie pomoże - korzystasz z lampy


Raczej zwiększasz przysłonę - im większy otwór tym bardziej naświetlone zdjęcie.

Przy długim czasie naświetlania, a w pokoju, wieczorem, bez lampy błyskowej, to nieuniknione - każdy ruch będzie w postaci smugi na zdjęciu - tym dłuższej im szybszy ruch lub dłuższy czas naświetlania. Czasem takie poruszenie może dodać ekspresji zdjęciu - warunek - nie może być wszystko amazane, coś musi być nieporuszone. Poeksperymentuj.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

użyłem skrótu myślowego
bo dla mnie to oczywiste, że zwiekszamy przysłone
ale dla amatora, zwiększanie nie odbywa się logicznie przez zmniejszanie jej wartości :nauseated_face:

;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Może lepiej napisać "zwiększamy otwór przysłony"? Jak znam "dzisiejszą młodzież" to jak sobie coś błędnie przyswoi, to potem tak używa i twierdzi, że to wszystko jedno.

(z wczorajszej rozmowy z córką 24l.: konwerter=konwektor, toner=tuner i tym podobne kwiatki. Nie mam już siły aby poprawiać te wszystkie bzdury. A kobieta po maturze.)
A o przysłonach dość szczegółowo było tutaj: viewtopic.php?f=18&t=1020&p=8773#p8773

------------------------------
fotoamator