anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zoom w H50

Tommelise-----
Początkujący

Zoom w H50

Witam, mam mały problem z zoomem. Gdy chcę zrobić zdjęcie z większym przybliżeniem robi się zamazane, czasem wychodzi po prostu jedna wielka plama. Czy coś jest nie tak z ustawieniami? Jeżeli tak poproszę o instrukcję co i jak. Z góry serdecznie dziękuję.

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a z jak bliska chciałeś zrobić zdjęcie? (jak blisko był przedmiot który fociłeś ?)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tommelise-----
Początkujący

Prawdę mówiąc nie był on daleko. Próbowałam zrobić zdjęcie kaktusowi, tzn chodziło mi o uchwycenie z bliska jego liści. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Jeżeli dany przedmiot, który chcę sfotografować jest daleko i chcę go przybliżyć również jest zamazany.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli chodzi o kaktusa: w kompaktach jeśli chcesz zrobić z bliska - musisz włączyć funckję macro (kwiatuszek)

ale zaniepokoiłeś mnie

Tommelise napisał(a):

Jeżeli dany przedmiot, który chcę sfotografować jest daleko i chcę go przybliżyć również jest zamazany.



zamazany czy poruszony ?
a może jakiś przykład (zdjęcia przedmiotu, który jest daleko)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tommelise-----
Początkujący

Makro udało mi się znaleźć w trybie portretu. W innych trybach chyba też jest ale tam nie mogę ustawić lampy. Nawet jeśli mam makro i przybliżam wychodzi coś czego nie można nazwać kaktusem. Zaś z bliska nie mogę robić, bo lampa niszczy mi zdjęcie. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

Dodaję przykład "zdjęcia"

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

makro włącza na tym kołeczku gdzie włączasz lampę błyskową lub samowyzwalacz - makro jest po lewej..


zdjęcie które dałeś upewniło mnie, że to nie problem z poruszniem, a AF
zrób jeszcze raz tylko z włączoną funkcją makro

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tommelise-----
Początkujący

Tak, wiem gdzie jest makro.

Tym razem zrobiłam zdjęcie z makro. Niby trochę lepiej, ale i tak wszystko jest niewyraźne.

AF? Co to takiego?

jurzykjacek
Początkujący

POwolii przetestuj pare ustawień, też tak sobie na początku naprzestwaiałem ale powoli doszedłem, a h50 mam 3 dzień:P no ale niemam kiedy się pobawić hym...ale jestem na etapie prób i błędów... :bulb:

oldguest
Początkujący

Tommelise - a to nie jest tak że obiekty są dość blisko a Ty używasz dużego zoom? Bo odległość minimalnej ostrości zwiększa się wraz z użyciem zoom-u. Może po prostu zmniejsz zoom i podjedz bliżej włączając makro?

Tommelise-----
Początkujący

No możliwe, ale jak już wcześniej pisałam, że gdy przybliżam aparat do danego obiektu lampa niszczy mi zdjęcie, a zaś bez lampy zdjęcie również nie jest "atrakcyjne".