anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zgrzytający zoom Sony DSC-H50

symeon-----
Początkujący

Zgrzytający zoom Sony DSC-H50

Witam Wszystkich

Moim problemem są odgłosy dochodzące z "obiektywu", dokładniej z mechaniki poruszającej obiektywem (przynajmniej takie odniosłem wrażenie), tzn. w czasie gdy zwiększam zoom przy pewnej jego wartości słychać pojedyncze stuknięcie, kliknięcie, zgrzyt ale tylko przy zwiększaniu ogniskowej w danym miejscu. Przypadłość ta występuje nie zawsze, niekiedy wystarczy na tej długości kilka razy powoli zwiększyć i zmniejszyć ogniskową by stuk ustał.

Prosiłbym państwa o poradę czy zgłosić usterkę na gwarancji czy może poczekać aż "samo przejdzie". Może ktoś miał taki przypadek?
Jeżeli to nie jest poważna usterka to nie chciałbym "narażać" aparatu na wizytę w serwisie bo rożnie z tym bywa, a i nie mam pewności czy u nich pojawią się takie objawy.

Z góry dziękuje za odpowiedz

pozdrawiam Szymon

7 ODPOW. 7
ripride
Początkujący

nie ma się czym martwić. ten obiektyw tak już ma.

pzdr.

ci.nek
Początkujący

może piasek/paproch wpadł w mechanizm bo mój h50 pracuje cicho i ładnie.
Przedmuchaj gumową gruszką, lub odkurzaczem wciągnij.

symeon-----
Początkujący

Tylko czy aby działanie odkurzaczem nie jest zbyt drastyczne, nie zniszczy to obiektywu?

Dzięki za odzew

ci.nek
Początkujący

Czy te dźwięki/odgłosy są dość słyszalne i wyczuwalne? czy były one od zawsze, czy pojawiły się niedawno?
Co do odkurzacz to ustaw go na małą moc i załóż wąską końcówkę, wysuń zoom do końca i spróbuj delikatnie przy szczelinie pomiędzy obudową a obiektywem wciągnąć ewentualne śmieci.

symeon-----
Początkujący

Jest to pojedynczy zgrzyt, słyszalny dla fotografującego i czasami wyczuwalny.
Problem pojawił się niedawno, po tygodniu/dwóch użytkowania aparatu od kupna.

skalb-----
Początkujący

czesc ja tez posiadam h50 i tez pojawily mi sie zgrzyty przy urzywaniu zoomu sa to pojedycze slyszalne i czasem wyczuwalne czy to jest usterka czy zabrudzenie mechanizmu pozdrawiam i licze na porade

luki1975-----
Początkujący

U mnie co prawda h7 ale te zgrzyty mam od dawna wazałem to z faktem że kot bawiac sie paskeim zrzucił mi go ze stołu upadek przeżył pozatym urzywałem go w bardzo zapulonym terenie pzez jakos czas dosłownie kurz był na całym aparacie ale też jakoś zniósł to niewiem jak dalej bedzie narazie zgrzyta ale dziala a jak czytam zę u innych tęż tak jest wiec chyba te typy tak maja