anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DAW -DZ860W zawiodło mnie

Bolek-----
Początkujący

Sony DAW -DZ860W zawiodło mnie

Użytkowuję to kino już 5 dzień i 5 razy przerobiłem całą instrukcję obsługi. Jestem coraz bardziej zdegustowany. Oto szczegóły:
1/Przy sile głosu 15-20, kolumny tylne tylko cicho szumią. Trochę lepiej słychać przy sile głosu ok. 60, ale wtedy głos rozwala pokój.
2/Nie odtwarza dzwięku dolby digital kanałów TV nadawanych właśnie w tym systemie (telewizja N), jest tylko zwykłe stereo, a po włączeniu w telewizorze dolby digital zanika głos całkowicie. Przy odtwarzaniu filmów oryginałów z dzwiekiem 5.1 kolumny tylne też tylko szumią.
Zatelefonowałem do servisu Sony. Pani wysłuchała mnie i powiedziała, że po skonsultowaniu odtelefonuje. Minęły już 3 dni, a ja głosu tej pani jednak nie usłyszałem.

13 ODPOW. 13
oldguest
Początkujący

Bolek napisał(a):

Użytkowuję to kino już 5 dzień i 5 razy przerobiłem całą instrukcję obsługi. Jestem coraz bardziej zdegustowany. Oto szczegóły:
1/Przy sile głosu 15-20, kolumny tylne tylko cicho szumią. Trochę lepiej słychać przy sile głosu ok. 60, ale wtedy głos rozwala pokój.



A skalibrował Pan zestaw? W jakiej odległości tylne głośniki były od mikrofonu kalibrującego?


Bolek napisał(a):

2/Nie odtwarza dzwięku dolby digital kanałów TV nadawanych właśnie w tym systemie (telewizja N), jest tylko zwykłe stereo, a po włączeniu w telewizorze dolby digital zanika głos całkowicie. Przy odtwarzaniu filmów oryginałów z dzwiekiem 5.1 kolumny tylne też tylko szumią.
Zatelefonowałem do servisu Sony. Pani wysłuchała mnie i powiedziała, że po skonsultowaniu odtelefonuje. Minęły już 3 dni, a ja głosu tej pani jednak nie usłyszałem.



A może poda Pan schemat podłączenie i TV jaki Pan posiada bo tak nic się z tego nie da wywnioskować...

Bolek-----
Początkujący

Dziękuję bardzo za tak szybkie wypowiedzi. Odpowiadam razem na 2 pytania:
1/Tak skalibrowałem -5 razy. Tylne głośniki od mikrofonu ok. 2 metry.
2/ Połączenie standartowe: z tyłu 2 tylne kolumny, z przodu obok telewizora 2 przednie kolumny, głośnik centralny i subwoofer. Połączenie tak jak na schemacie w instrukcji str. 17

oldguest
Początkujący

1. Jeśli jest -5 na tylne głośniki to nie dziwne że dużo ciszej grają. Jeśli woli Pan głośniej z tyłu podczas kalibracji proszę umieścić mikrofon bardziej z przodu.

2. Ale chodzi mi o rodzaj zastosowanych kabli, model telewizora i sposób podłączenia tych elementów ponieważ DUŻO zależy np. od tego czy TV ma Bravia Sync. Nie mam instrukcji przed oczami a tym bardziej inni forumowicze.

Bolek-----
Początkujący

Odpowiadam:
1/ W którejś kolejnej próbie mikrofon miałem umieszczony w odległóści ok. 3 metry do kolumn tylnych i 2 metry od kolumn przednich. (pokój 5x 3,5m).
2/Mam telewizor sony brawia 40W4000. Mam połączenie kolumn kablami jakie otrzymałem w zestawie kina. Połączenie telewizora z urządzeniem kina kablami sony: HDMI i cyfrowym audio- oba kable wysokiej jakości razem 280 zł.
Wzmaczniacz tylnych kolumn i urządzenie kina widzą się nawzajem. Sparowałem wzajemnie literką A - tak jak zaznaczono na wzmacniaczu tylnych kolumn.

oldguest
Początkujący

Jak rozumiem TV N podłączona tylko HDMI do telewizora, a telewizor z kinem HDMI + optyczny?

Jeśli tak to należy w powiązać TV a Kinem Bravia Syncem (wyszukać urządzenia HDMI w menu TV) tak aby sterowały sobą na wzajem. Następnie wybrać w menu telewizora jako wyjście dźwięku zamiast głośnik to "system audio". Albo wybrać z pilota tryb Thatre wtedy dźwięk powinien być przekierowany z telewizora do kina domowego. Kino powinno się automatycznie przestawić na wejście TV. Wtedy powinno też działać DD z dekodera TV N.

Problemem tylnych głośników może być po prostu to że one działają jeśli dostają sygnał 5.1 (np. z płyty) a dźwięk jest z tyłu (większość akcji w filmie ma głośniej z przodu ponieważ przeważnie patrzymy na wybuch czy strzelaninę niż dzieje się ona za kamerą). Przy sygnale stereo działają tylko przednie głośniki chyba że wybierzemy funkcję która zaemuluje 5.1

Bolek-----
Początkujący

Dziekuję wszystkim za udzielane rady. W końcu opanowałem technikę uruchamiania kina domowego. Nie czytałem dokładnie instrukcji stąd kłopoty. Teraz, kiedy opanowałem instrukcję kina domowego perfekt, wszystkie kłopoty rozwiązałem znakomicie.
Kino działa super wspaniale. Jestem zachwycony jego jakością. W połączeniu z telewizorem Bravia 40W4000 jest znakomite. Np. oglądając film na dvd Apokalipsa odnosi się wrażenia jakbym był w środku akcji. To samo oglądając kanały HD telewizji N.
Wszystkim niezdecydowanym polecam to kino. Radzę jednak bardzo uważnie (ważne są pojedyncze słowa) czytać instrukcję.

profile.country.pl_PL.title
Osin-----
Początkujący

Mam podobny problem, tyle że z telewizorem KDL-40V3000, TV N podłączona kablem komponentowym, kino domowe kablem HDMI, nie mogę ustawić żeby dźwięk z telewizji był odtwarzany na głośnikach z kina.

oldguest
Początkujący

2 posty wyżej (przed Pana postem) pisałem o podłączeniu kina oprócz HDMI także kablem optycznym.... Jest podłączony?

profile.country.pl_PL.title
Osin-----
Początkujący

nie jest podłączony takim kablem, nie bardzo też orientuję się jak taki kabel wygląda