anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zoom w H50

Tommelise-----
Początkujący

Zoom w H50

Witam, mam mały problem z zoomem. Gdy chcę zrobić zdjęcie z większym przybliżeniem robi się zamazane, czasem wychodzi po prostu jedna wielka plama. Czy coś jest nie tak z ustawieniami? Jeżeli tak poproszę o instrukcję co i jak. Z góry serdecznie dziękuję.

18 ODPOW. 18
oldguest
Początkujący

Jeśli zdjęcie z lampą jest mało atrakcyjne to polecam statyw + niskie ISO + długi czas naświetlania + wyzwolenie zdjęcia z opóźnieniem.

Tommelise-----
Początkujący

Sam zobacz, mnie to zdjęcie nie zadowala.

oldguest
Początkujący

A to jest to z lampą?

Tommelise-----
Początkujący

Tak, przecież wyraźnie widać naświetlenie.

oldguest
Początkujący

Może źle się wyraziłem 2 posty wcześniej. Chodzi o wyłączenie lampy, ustawienie aparatu na statywie (aby zdjęcie nie było poruszone) zmniejszenie ISO (aby nie było szumów) i aparat musi dłużnej naświetlać zdjęcie (właśnie dlatego potrzebny jest statyw). Wyzwolić zdjęcie z auto wyzwalacza aby podczas naciskania spustu nie poruszyć aparatem.
Efekt powinien być bardzo dobry.

Tommelise-----
Początkujący

Trochę mnie pouczyliście. No i nakłaniacie do wydatków :). Niestety nie posiadam statywu.
Nawet gdybym miała to i tak zoom byłby potrzebny. No chyba, że będę sobie trzymać tego kaktusa w odpowiedniej odległości, co chyba byłoby trochę męczące.

oldguest
Początkujący

Zamiast statywu można amatorsko wykorzystać coś co umożliwi unieruchomienie aparatu przez dłuższą chwilę (np. wystarczy położyć na jakiejś półce aparat ewentualnie podłożyć coś z którejś strony aby był wycelowany w kaktus) Potem zrobić zdjęcie. No i przy fotografoaniu sprawdzić czy aparat złapał i potwierdziła ostrość (prostokąciki na ekranie się pojawią, albo jedna duża ramka) jeśli nie złapie należy zmniejszyć zoom i odległość.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

To ostatnie zdjęcie nie wygląda mi na problem z lampą. Albo ten kaktus jest na tle okna (jasnego, w dzień) albo z nim jest coś co bardzo odbija światło lampy. Przednia część kaktusa jest w zasadzie dość dobrze naświetlona, a psuje zdjęcie ta poświata wokół.

------------------------------
fotoamator
Crash-----
Początkujący

Ręce opadają! :slight_smile:

Człowieku albo ty sobie jaja z nas robisz albo zacznij czytać, a nie pytać o byle bzdet.
Takie skomplikowane rzeczy jak AF, makro czy wyłączenie flesza to w instrukcji przeczytasz.
Naucz się terminów fotograficznych i co one znaczą bo to o co pytasz to podstawy, które powinien wiedzieć choćby największy laik posługujący się aparatem w telefonie. :slight_smile:

Zaraz wydedukujesz że pewnie aparat jest popsuty bo źle zdjęcia robi :slight_smile:
Nie chce być nie sympatyczny ale ile ty masz lat? 5?

Żenada.